ساعت: ۱۳:۱۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ شناسه خبر: 59381

سخنگوی ستاد مقابله با کرونا سیرجان گفت: متاسفانه یکی دیگر از بیماران قطعی کرونا در سیرجان صبح امروز درگذشت و تعداد فوت شدگان بیماران کرونایی در سیرجان به 8نفر رسید.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار کرد: 213بیمار قطعی کرونا از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون در بیمارستان های سیرجان بستری شده اند.

دکتر محمد موقری افزود: وضعیت این بیماری در شهرستان سیرجان هنوز در حالت قرمز یا پرخطر قرار دارد که از اول خردادماه ماه تا به الان 128 بیمار قطعی کرونا در شهرستان سیرجان بستری شده اند که نسبت به آمار ماه های گذشته تعداد بستریان افزایش داشته است.

وی گفت: در روز های اولیه شیوع ویروس کرونا در دو بیمارستان امام رضا(ع) و دکتر غرضی سیرجان مجموعا ۷۷ تحت بیمارستانی ویژه بیماران کرونا اختصاص داده شد.

دکتر موقری اظهار کرد: به دنبال افزایش تعداد بستری شدگان ۳۸ تخت جدید بیمارستانی ویژه بخش کرونا شامل ۲۴ تخت بستری و ۱۴ تخت آی.سی.یو ویژه کرونا در بیمارستان امام رضا(ع) اختصاص داده شده است که تا حدودی مشکل را در شرایط بحرانی برطرف می کند.

دکتر محمد موقری پور با اشاره به اینکه صبح امروز خانم 60ساله به علت بیماری کرونا جان خود را از دست داد گفت: این خانم که دچار بیماری دیابت بوده است از ۱۱تیرماه در بیمارستان بستری، نمونه آزمایشگاهی‌اش مثبت شد و بلافاصله تحت درمان قرار گرفت.

وی گفت: ۱۴ تیرماه از بیمارستان مرخص شده اما روز گذشته مجددا با وخامت حال و علائم قلبی و عروقی در بیمارستان بستری و متاسفانه با وجود تلاش فراوان کادر درمانی، امروز در اثر ایست قلبی فوت کرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان افزود:تعداد فوت شدگان بیماران کرونایی در سیرجان به 8نفر رسیده است.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان از شهروندان خواست تا توصیه ها در مورد زدن ماسک، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و اصول بهداشتی را جدی گرفته و از برگزاری مراسم و دورهمی ها به جد خودداری کرده تا به مرحله بحران شیوع این بیماری در سیرجان نرسیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده