ساعت: ۰۸:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۴/۱۲/۳ شناسه خبر: 33658

قتل ۳ نفر، فرار از زندان، سرقت مسلحانه و فریب مردم یک روستا تنها بخشی از سوابق مجرمانه یکی از مخوف‌ترین جنایتکاران سیرجان بود.

به گزارش“سیرجان خبر” این مرد که ۷سال پیش توانسته بود با واژگون کردن خودروی زندان فرار کند، در عملیات مأموران اطلاعات دستگیر شد.
آذرماه سال۸۴، به‌دنبال پیدا شدن جسد سوخته ۳مرد در یک خودروی نیسان در اطراف شهرستان سیرجان، تحقیقات پلیس برای کشف راز این جنایت شروع شد. بررسی‌ها از این حکایت داشت که قربانیان ۲مرد افغانی و یک ایرانی بودند که ابتدا به ضرب گلوله به قتل رسیده و سپس اجسادشان به آتش کشیده شد.

وقتی معلوم شد که قربانیان آن روز برای خرید محموله خاک‌مس راهی محلی در جاده پاریز شده بودند و ۹میلیون تومان پول نقد همراهشان بود، انگیزه جنایت مشخص شد. بی‌شک قاتلان افرادی بوده‌اند که به بهانه معامله خاک‌مس، قربانیان را به محل قرار کشانده و پس از کشتن آنها، پول‌هایشان را دزدیده‌ بودند.

با این سرنخ‌ تحقیقات برای شناسایی عاملان جنایت ادامه یافت تا اینکه مأموران به ردپای مردی به‌نام مهدی رسیدند. او اهل یکی از روستاهای اطراف سیرجان بود و برای فروش خاک‌ مس با قربانیان قرار داشت. یک هفته پس از جنایت مهدی دستگیر شد و راز قتل مردان جوان را فاش کرد. او گفت: این نقشه را با همدستی یکی از دوستانم به نام عباس عملی کردیم. به بهانه فروش خاک مس، قربانیان را به محلی در جاده پاریز کشاندیم. به آنها گفته بودیم که مقدار زیادی خاک مس برای فروش داریم. آنها با پول نقد به محل قرار آمدند. ما هم با یک قبضه کلاشینکف به آنجا رفتیم و هر سه نفرشان را به قتل رساندیم و پول‌هایشان را دزدیدیم.

بعد برای اینکه حادثه را تصادف جلوه دهیم، اجسادشان را سوار نیسانی کردیم که با خودشان آورده بودند. در نزدیک یک پرتگاه، با بنزینی که از قبل خریده بودیم، اجساد و ماشین را آتش زدیم و در پرتگاه رها کردیم. می‌خواستیم وانمود کنیم که ماشین هنگام حرکت به ته پرتگاه سقوط کرده و آنها جان باخته‌اند اما خودروی نیسان به وسط پرتگاه که رسید، به یک تخته سنگ گیر کرد و پایین نرفت. ماشین شعله‌ور بود و هرچه تلاش کردیم نتوانستیم آن را دوباره به حرکت درآوریم. برای همین تصمیم گرفتیم فرار کنیم. می‌دانستم که خیلی‌زود معلوم می‌شود آنها به قتل رسیده‌اند اما تصور نمی‌کردم به این زودی دستگیر شوم.

  • فرار خونین

درحالی‌که مهدی مدعی بود که گلوله‌ها را همدستش شلیک کرده است، سلاحی که آنها در چاه انداخته بودند کشف شد. مهدی به زندان افتاد و تحقیقات برای دستگیری همدست او ادامه یافت اما اثری از این مرد به‌دست نیامد. ۳سال از ماجرا گذشته و پرونده همچنان در مراحل تحقیق بود تا اینکه قرار شد مهدی از زندان کرمان برای انجام تحقیقات تازه به سیرجان منتقل شود.

او درحالی‌که یک سرباز و یک افسر پلیس اسکورتش می‌کردند با خودروی سواری راهی سیرجان شد. افسر پلیس که تنها ۶‌ماه به بازنشستگی‌اش مانده بود پشت فرمان بود و سرباز جوان نیز مراقب مرد زندانی. خودرو به ۵کیلومتری سیرجان رسیده بود که مهدی تصمیم گرفت نقشه‌ای را که از دقایقی قبل به ذهنش رسیده بود عملی کند. او که مردی قوی‌هیکل بود با دستبندی که در دستانش بود ضربه محکمی به گردن راننده کوبید. راننده از حال رفت و ماشین همزمان از جاده خارج و واژگون شد. مهدی که زخمی شده بود، به سرعت از داخل ماشین خود را بیرون کشید و درحالی‌که دستنبد و پابند داشت پا به فرار گذاشت.

  • جرایم تازه

مرد جنایتکار پس از فرار از زندان سراغ همدستش رفت و جرایم‌شان را از سر گرفتند. یک سال بعد، آنها درحالی‌که لباس پلیس به تن داشتند در جاده‌ای حوالی سیرجان کمین کردند. هدف آنها یک تریلی حامل مس بود که از رفسنجان به تهران می‌رفت. مهدی و عباس به محل دیدن تریلی به راننده دستور ایست دادند. راننده با دیدن ۲مرد که لباس پلیس به تن داشتند پایش را روی ترمز گذاشت. مأموران قلابی از او خواستند پیاده شود و بعد شروع به بازرسی بدنی از وی کردند. راننده مرد تنومندی بود که وقتی فهمید که ۲مرد جوان مأمور پلیس نیستند و قصد سرقت پول‌ها و تریلی او را دارند با آنها درگیر شد.

در همین هنگام یکی از سارقان با سلاح شکاری که همراهش بود به راننده شلیک کرد و او نقش بر زمین شد. هر چند ساچمه‌ها به شکم و صورت او برخورد کرده بودند اما بخت با وی یار بود که زنده ماند و این در حالی بود که دزدان بی‌آنکه موفق به سرقت شوند، فرار کردند.

به‌دنبال این سرقت، تحقیقات مأموران شروع و معلوم شد که سرقت کار مهدی و عباس بوده است. یک سال بعد مأموران پلیس آگاهی سیرجان موفق شدند مخفیگاه عباس را در روستای محمودآباد در اطراف سیرجان شناسایی و او را دستگیر کنند. وی در جریان بازجویی‌‌ها مدعی شد که در سرقت‌ها همدست مهدی بوده و کسی که ۳نفر را به قتل رسانده مهدی بوده نه او.

  • سرقت ۳۰۰گوسفند

عباس به زندان منتقل شد و جست‌وجو برای دستگیری مهدی ادامه یافت. درحالی‌که تحقیقات برای شناسایی مخفیگاه زندانی فراری ادامه داشت این مرد به روستایی در حوالی رفسنجان رفت و زندگی تازه‌ای در پیش گرفت. او درحالی‌که وانمود می‌کرد فردی مومن و پاکدست است، خیلی زود توانست اعتماد مردم روستا را جلب کند و رفته رفته به‌عنوان چوپان مشغول به‌کار شد. در مدت ۵‌ماه مردم روستا چنان به او اعتماد کرده بودند که ۳۰۰راس گوسفندشان را به وی سپرده بودند.

مهدی نیز درست چند روز مانده به عید قربان که زمان فروش گوسفندان بود، با استفاده از یک تریلی، همه گوسفندان را سرقت کرد و متواری شد. مهدی پس از این سرقت از استان کرمان گریخت و با هویت جعلی در دیگر استان‌ها به زندگی مخفیانه‌اش ادامه داد.

این در حالی بود که برای گذران زندگی همچنان دست به خلاف می‌زد. ۷سال از فرار مهدی از زندان گذشته بود تا اینکه مأموران اطلاعات سیرجان در بررسی‌های تخصصی دریافتند که این مرد به یکی از روستاهای اطراف شهر برگشته و احتمالا قصد اجرای نقشه مجرمانه‌ای را دارد. محل اختفای او شناسایی شد و مأموران ساعت ۷صبح چهارشنبه، مهدی را درحالی‌که همراه خواهر و دامادشان سوار یک خودروی سواری بود محاصره کردند و در یک عملیات ضربتی دستگیر کردند. به گفته مهدی بخشی، دادستان سیرجان، با دستگیری این تبهکار مخوف پرونده وی به‌منظور بررسی کامل به‌صورت ویژه در دستور کار قضایی قرار گرفته است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده