ساعت: ۱۷:۲۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۸/۲۱ شناسه خبر: 39862

مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از سفر معاون اول رییس جمهور به سیرجان و افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ٢ و مجموعه ورزشی این شرکت در روز دوشنبه هفته جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی “سیرجان خبر” مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل گهر از سفر معاون اول رییس جمهور به سیرجان و افتتاح کارخانه گندله سازی شماره ٢ و مجموعه ورزشی این شرکت در روز دوشنبه ٢۴ ابانماه خبر داد.
مهندس ناصر تقی زاده افزود: با راه اندازی کارخانه گندله سازی شماره ٢ کشور از واردات گندله بی نیاز می شود.
وی ادامه داد: برای راه اندازی این پروژه حدود ۸۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده و برای ۵۰۰ نفر شغل مستقیم و برای ۲۰۰۰ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد می کند.
تقی زاده ظرفیت اسمی پروژه را سالانه ۵ میلیون تن و قابل افزایش تا ۷ میلیون تن ذکر کرد و افزود: همچنین بیش از ۶۰ درصد تجهیزات بکار رفته در این پروژه ساخت داخل و ۴۰ درصد آن وارداتی و از شرکت های معتبر اروپای غربی است.
وی ظرفیت فعلی فولاد کشور را حدود ۲۴ میلیون تن ذکر کرد و گفت: با این میزان تولید فولاد، مصرف گندله به ۳۰ میلیون تن می رسد که با ورود تولیدات گندله سازی ۲ این کمبود جبران می شود.
مدیرعامل شرکت گل گهر یکی از ویژگی های منحصر بفرد در پروژه گندله سازی ۲ را اجرای عملیات راه اندازی آن در مدت ۴۵ روز ذکر و تصریح کرد: طبق اظهارات مسئولان شرکت اتوتک یک رکوردشکنی در سطح جهانی محسوب می شود.
وی جبران ظرفیت خالی فولادسازی و برقراری توازن در زنجیره فولاد، خودکفایی کشور از واردات گندله و جلوگیری از خروج ارز و همچنین جلوگیری از خام فروشی ناشی از عدم توازن در زنجیره فولاد را از اهداف پروژه گندله سازی ۲ بیان کرد.
تقی زاده در ادامه به افتتاح مجموعه ورزشی گل گهر هم اشاره کرد و گفت: افتتاح رسمی مجموعه ورزشی گل گهر نیز همزمان با سفر معاون اول رییس جمهوری افتتاح می شود.
مدیرعامل گل گهر گفت: این مجموعه ورزشی ۱۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع فضای سرپوشیده و ۱۱ هزار و ۹۰۰ مترمربع فضای باز دارد که فضای سرپوشیده دارای سالن های کشتی، ژیمناستیک، وزنه برداری و بدنسازی، تیراندازی ، اتاق پزشک و …. است و در فضای باز زمین فوتبال با ظرفیت ۳۰۰۰ نفر و دو قطعه زمین تنیس به مساحت ۱۶۰۰ مترمربع با ظرفیت ۱۵۰ نفر قرار دارد.
تقی زاده ادامه داد: این ورزشگاه قابلیت ها و توانمندی های زیادی دارد که از جمله می توان به برگزاری مسابقات بین المللی ورزشی و میزبانی از رویدادهای مهم ، اجرای برنامه های فرهنگی و برپایی همایش ها، میزبانی از اردوهای آماده سازی تیم های ملی در رشته های مختلف، برگزاری تورهای گردشگری ورزشی و …. اشاره کرد.
وی اظهار کرد: این ورزشگاه در بخش کارگری، حرفه ای، تیم های پایه، همگانی و کانون های استعدادیابی در دو بخش آقایان و بانوان در رشته های مختلف ورزشی فعالیت دارد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده