ساعت: ۱۶:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۹/۰۲/۳۱ شناسه خبر: 59025

کارشناس واحد شناسایی اهدا عضو دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: در سال98توانسته ایم 400کارت اهدا عضو صادر کنیم که 90درصد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند.

به گزارش “سیرجان خبر” 31 اردیبهشت ماه روز ملی اهداء عضو، روز خانواده هایی است که در سخت ترین لحظات زندگی دل به دریای مهر و عطوفت میزنند و با اهداء اعضای عزیزان خود زندگی را به دیگران هدیه میدهند.

کارشناس واحد شناسایی اهدا عضو دانشکده علوم پزشکی سیرجان در گفت و گو با خبرنگار ما گفت: اهداء عضو امری بسیار ارزشمند و خیر خواهانه و به معنای واقعی انسان‌دوستانه است، اعضای بدن هر فرد مرگ مغزی و…. ضامن زندگی ۸ بیمار می تواند باشد ویک تا 53 نفر را از معلولیت جسمی نجات می دهد.

سکینه نژاد بیگلری اذعان کرد: در حال حاضردر کل کشور26 هزار نفر بیمار در لیست انتظار پیوند قرار دارند که از این 26 هزار نفر 300نفرشان مربوط به شهرستان سیرجان می باشد.

وی اظهار کرد: در سال 98 با همت گروه سفیران اهدا عضو ،واحد شناسایی اهدا عضو معاون درمان و همکاری مردم فهیم شهرستان سیرجان توانسته ایم 40 کارت اهدا عضو صادر کنیم که 90درصد این افراد کارت خود را تحویل گرفته اند.

کارشناس واحد شناسایی اهدا عضو دانشکده علوم پزشکی سیرجان با بیان اینکه تمامی همشهریان می توانند در این عمل خیر داوطلب شوند گفت: دواطلبین می توانند با ثبت نام در سایت اینترنتی اهدای عضو ایرانیان ehda.center در این عمل خیر داوطلب شوند.

بیگلری گفت: در سال گذشته با رضایت خانواده های محمد امانی، ایمان شهبا ،اصغر اندانچه و سید علی موسوی اعضای بدن این افراد بزرگوار اهدا شد و جان چندین نفر را از مرگ حتمی نجات داد و جا دارد از خانواده این عزیزان تقدیر تشکر کرد.

وی اذعان کرد: در سال گذشته در بحث انجام پیوند اعضای بدن در سراسر کشورشاهد افزایش 70درصدی بوده ایم و این افزایش آمار نشان می دهد سطح آگاهی آحاد جامعه ارتقاع پیدا کرده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده