ساعت: 07:21 منتشر شده در مورخ: 2016/12/7 شناسه خبر: 40577

جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی سیرجان با بزرگداشت روز دانشجو و گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو و امام شهيدان، جامعه دانشگاهي كشور را به همدلي، يكپارچگي و وحدت در سايه سار ولايت فقيه دعوت كرد.

به گزارش “سیرجان خبر” جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی سیرجان با بزرگداشت روز دانشجو و گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو و امام شهيدان، جامعه دانشگاهي كشور را به همدلي، يكپارچگي و وحدت در سايه سار ولايت فقيه دعوت كرد.

بسم الله القاسم الجبارين

اذ اوی الفتیه الی الکهف فقالوا ربّنا آتنا من لدنک رحمه و هیّی لنا من امرنا رَشَدا

“زمانی را به خاطر بیاور که آن جوانان به کهف پناه بردند، و گفتند: پروردگارا! به ما از سوی خودت رحمتی عطا کن، و راه نجاتی برای ما فراهم ساز .. ”

دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می شود ( شهید بهشتی)

شانزدهم آذر سال 1332، روزی است که سه دانشجوی دانشگاه تهران ، شهیدان  احمد قندچی، مصطفی  بزرگ نیا  و شریعت رضوی در اعتراض به دخالت های آمریکا و انگلیس در امور ایران و سفر “ریچارد نیکسون” معاون رییس جمهوری امریکا به تهران، همراه دیگر دانشجویان بپاخاستند و سینه خود را آماج گلوله های رژیم پهلوی قرار دادند تا سندی دیگر از روح استكبارستيزي،‌ استقلال‌خواهي، عدالت‌طلبي و آزادي‌خواهي فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.

شايد آن روز كه سنگ فرش‌هاي دانشكده فني دانشگاه تهران به خون سه شهيد دانشجو رنگين شد، سردمداران استكبار جهاني و در رأس آن آمريكاي جنايتكار، گمان نمي‌كردند كه اين روز، نقطه آغازين جنبشي خواهد بود كه از قلب آن چمران‌ها، علم‌الهدي‌ها، باكري‌ها و … به پا خواهند خواست و هيمنه پوشالين امپراطوري شرق و غرب را در هم خواهند شكست.

تاریخ گواه است که اساس یادبود این روز، بر تقویت روحیه تهاجم علیه استکبار است و هر برداشت و تفسیری که منافی این جهت گیری باشد اگرچه در ظاهر به جریان دانشجویی منتسب شود، ولی آشکارا یک انحراف و تحریف در روح حادثه ی شانزدهم آذر است.

امروز کمتر ملتی است که روح انسانیت و آزادی خواهی  و اسلام گرایی در وجدان آن بیدار نگردیده باشد که ناشی از روح عزت خواهی، اسلام خواهی و استکبار ستیزی امام روح الله است .

دشمن نقشه های خطرناکی برای دانشگاه و دانشجویان ما دارد. دشمن پیشرفت علمی ما را برنمی تابد و در صدد است پیشرفت های دهه های اخیر را تحت الشعاع قرار دهد و دانشجویان عزیز حرکت پرشتاب علمی را با جدیت پی گیرند زیرا “کلید اصلی بازکردن قفل های گوناگون اهمیت دادن به علم است.”

یکی دیگر از نقشه های دشمن ایجاد روحیه بی تفاوتی در دانشجویان است در حالی که شأن دانشجو این است که عدالت را بخواهد و حرفش را روشن و صریح و آشکار بزند و دچار سیاسی‏کاری نشود.

اكنون در شرايطي كه فتنه‌ها از هر سو نظام مقدس جمهوري اسلامي را فراگرفته و ناحق در صدد حق جلوه دادن خود مي‌باشد، جنبش دانشجويي به عنوان قشر آگاه جامعه وظيفه‌اي صد چندان بر دوش دارد تا با نصب العين قرار دادن منويات ولي امرمسلمين حضرت آيه الله العظمي خامنه‌اي (دامه بركاته) مبني بر مسلح شدن به سلاح بصيرت از سوء استفاده مجدد از دانشجو و دانشگاه جلوگيري كنند.

شعار حق طلبی همواره مورد سوء استفاده جریان های تقلبی نیز قرار گرفته که به نام آزادی و دموکراسی سودای حاکمیت غرب و ارزش های غربی را براین کشور داشته اند و روزی به نام مشروطه خواهی،  راه  را  برسلطنت رضاخانی هموار کردند و روزی دیگر با تمسک  موهوم  به تقلب، امنیت ملی کشور را مخدوش نمودند.

متأسفانه  این  جریان که هیچ گونه احترامی برای رأی اکثریت قائل نیست،امروز نیز همچنان در حصار توهم سبز خویش باقی مانده و به یاوه سرایی ها ودروغ پردازی مشغول است و هیچ گونه اثری از ندامت نسبت به این خیانت اسف بار که توأم با افسانه پردازی وکشته سازی و ریخته شدن خون پاک جوانان است نیست.

تجربه ي برجام سوت پايان غرب زدگان بود چرا که نتيجه ي اعتماد به غرب شد تقريبا هيچ و در سناي آمريکا همگان قاطعانه بر عليه ما راي دادند.

اگر به تاريخ از کودتا عليه دولت مردمي مصدق تا فيلم 300 که عليه کورش کبير است نگاه کنيم به حرف وندي شرمن مسئول آمريکا مي رسيم که مي‌گويد ما با dna ايرانيان مشکل داريم.

و در شرايطي كه جنگ سخت دشمن تبديل به جنگ نرم شده به عنوان افسران جنگ نرم در خط مقدم مقابله با دشمنان داخلي و خارجي وظيفه داريم با تمام توان از كيان نظام مقدس جمهوري اسلامي دفاع نماييم.

سال گذشته رهبر معظم انقلاب تاکيد بسياري بر فعاليت تشکل هاي دانشجويي داشتند اميد است همه ي مسئولان دست به دست هم دهند تا فضاي دانشگاه ها انقلابي شود و حواناني در دانشگاه ها تربيت شوند که روحيه انقلابي آنها زبان زد تمام دنيا باشد و بدانند که اگر هزينه ي کار فرهنگي را پايين بياوند هزينه ي کار ضد فرهنگي بالا ميرود و بالعکس و نتيجه فضاي بسته مي‌شود دانشجوي که روحيه دانشجويي نيز ندارد.

جامعه اسلامی دانشگاه صنعتی سیرجان با بزرگداشت روز دانشجو و گراميداشت ياد و خاطره شهداي دانشجو و امام شهيدان، جامعه دانشگاهي كشور را به همدلي، يكپارچگي و وحدت در سايه سار ولايت فقيه و تلاش براي پيمودن هر چه بيشتر قله هاي رفيع علم و فناوري توام با تبعیت از علوم اسلامی و ارزش هاي اخلاقي و ديني دعوت كرده و سربلندي، عزت و پيشرفت ايران اسلامي را از حضرت حق تعالي خواستار است و اعلان مي دارد مبارزه با استكبار تا كور شدن چشم فتنه و خشكاندن ريشه ظلم ادامه دارد و بنا بر فرمایشات امام امت حضرت روح ا… « تا شرک هست، مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم.»

والسلام علی من تبع الهدی

جامعه اسلامي دانشجويان

آذر ماه 95

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده