ساعت: 08:12 منتشر شده در مورخ: 2016/12/12 شناسه خبر: 40648
معاون مالی و اداری شهرداری سیرجان/

معاون مالی و اداری شهرداری سیرجان در خصوص آمارگیری نفوس و مسکن سال 95 که اخیرا انجام شد اظهار داشت: متاسفانه آمار جمعیت سیرجان غیر واقعی است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” معاون مالی و اداری شهرداری سیرجان در خصوص آمارگیری نفوس و مسکن سال 95 که اخیرا انجام شد اظهار داشت: متاسفانه آمار جمعیت سیرجان غیر واقعی است؛ مگر می‌شود جمعیتی که در سال 90، 186هزار نفر بوده بعد از گذشت 5 سال به 189 هزار نفر برسد؟! یعنی 2/5 درصد رشد طی 5سال؟! این در حالی است که شهرستان حدود 17درصد رشد جمعیت داشته و از 270هزار نفر به 320هزار نفر افزایش یافته است.

مهندس معتمدی زاده در ادامه گفت:متأسفانه بسیاری از مردم این شهر که از خدمات شهر سیرجان استفاده می‌کنند، آمارشان را در روستاها و شهرهای اقماری ثبت کرده‌اند؛ این یک آمار غیرواقعی است که نه تنها ضربه بسیار بزرگی به بدنه شهر وارد می‌کند، بلکه بی برنامگی را برای برنامه‌ریزی دولت بوجود می‌آورد.
وی با اشاره به اینکه سال گذشته با توجه به نرخ رشد جمعیت، آمارمان را از معاونت برنامه‌ریزی استانداری حدود 204/500 نفر طی نامه‌ای کتبی گرفتیم؛ چرا باید رشد جمعیت برخی از شهرهای اقماری و روستاها به بیش از 300 درصد برسد؛ آیا این آمار واقعی است؟! همین جا از مسوولین مرتبط تقاضا دارم در این رابطه پیگیری کنند؛ چرا که شهرداری شهرهای بالای 200هزار نفر جمعیت هم به لحاظ اعتباری و هم درجه شهرداری و تعداد اعضای شورا و بسیاری مسایل دیگر بیشتر مورد توجه خواهند بود.

معاون مالی و اداری شهرداری سیرجان افزود :این اتفاق ضرر بزرگی است که دود آن به چشم شهروندان می‌رود؛ مگر می‌شود شهری با جمعیت حدود 220هزار نفر را خدمات داد و از سوی دیگر برای آمار 189هزار نفر اعتبار گرفت؟! این یک اجحاف است در حق شهروندان و قطعا توسعه شهری را با مشکلات فراوان روبرو خواهد کرد.

معتمدی زاده اذعان داشت:اگر بنا باشد امار جمعيت شهرستان ١٧ درصد رشدش باشد قطعا مركز شهرستان سيرجان بايد اين رشد را به دليل وجود منابع و امكانات قابل دسترس  محسوس تر نشان دهد نه اينكه ٢/٥درصد رشدش باشد و اين واقعيت تلخ رابايد بپذيريم كه توسعه شهرسيرجان به شدت تحت تأثير اين  غير واقعي بودن آمار قرار مي گيرد.

لینک کوتاه:
نظرات
  1. میثم گفت:

    آره به نظر منم آمار چندان دقیقی نیست