ساعت: ۰۸:۴۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۰۹/۲۵ شناسه خبر: 40728

همایش وحدت حوزه و دانشگاه روز گذشته با حضور امام جمعه محترم، نماینده ولی فقیه در استان، معاون سیاسی فرماندار و جمعی از مسئولین و فعالین حوزه و دانشگاه در محل دانشگاه صنعتی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار “سیرجان خبر”  همایش وحدت حوزه و دانشگاه صبح روز گذشته با حضور امام جمعه محترم، نماینده ولی فقیه در استان،  معاون سیاسی فرماندار و جمعی از مسئولین و فعالین حوزه و دانشگاه در محل دانشگاه صنعتی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم  دکتر بارانی ریاست دانشگاه صنعتی سیرجان با اشاره به تلاقی هفته وحدت با روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این تلاقی را باید به فال نیک گرفت و از آن در جهت وحدت و یکپارچگی حوزه و دانشگاه استفاده کرد.
وی با اشاره به ۲۷ آذر ۵۸ سالروز شهادت دکتر مفتح گفت: باید یاد و خاطره شهدای حوزه و دانشگاه را گرامی داشت . در راه اهداف آنها گام برداشت.
در ادامه این مراسم امام جمعه سیرجان  با اشاره به سیره زندگی حضرت محمد(ص) عنوان کرد: از سیره پیامبر گرامی اسلام باید در زندگی های امروزی استفاده کرد تا سبک زندگی خود را به سوی  سبک زندگی اسلامی سوق دهیم.
سید محمود حسینی  در خصوص وحدت حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه به همین یک روز خلاصه نمیشود و باید در همه ی ادوار تاریخ مورد توجه واقع شده و تقویت گردد.
همچنین حجت الاسلام صالحی نماینده دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان در بخشی از سخنان خود با اشاره به ابتکار و اهتمام امام راحل در نامگذاری روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: این ابتکار و پیشنهاد امام راحل بایستی در واقعیت محقق شود و همانگونه که شهدایی چون باهنر ، مطهری، بهشتی و …  در جهت تایید و تکریم مقوله وحدت حوزه و دانشگاه گام برداشتند ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشیم.
وی اذعان داشت: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه در واقع وحدت دانشگاه و روحانیون است. این وحدت یک وحدت اجتماعی، سیاسی و عاطفی می باشد که باید با توجه ویژه به آن پرداخت.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده