ساعت: ۰۹:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴ شناسه خبر: 41132
فتنه گران دیروز رانت خواران همیشگی؛

اخیرا اخباری مبنی بر تحت فشار قرار گرفتن یکی از بانک های استان کرمان به منظور واگذاری تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری به جهت ایجاد ۷۵۰ هکتار گلخانه به یکی از حامیان فتنه ۸۸ از طریق یک شرکت سرمایه گذاری شنیده می شود.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان،اخیرا اخباری مبنی بر تحت فشار قرار گرفتن یکی از بانک های استان کرمان به منظور واگذاری  تسهیلات ۵۰۰ میلیون دلاری به جهت  ایجاد ۷۵۰ هکتار گلخانه به یکی از حامیان فتنه ۸۸ از طریق یک شرکت سرمایه گذاری شنیده می شود.
با مراجعه به سایت این موسسه سرمایه گذاری متوجه می شویم که زمینه فعالیت آن در امور گردشگری است هیچ فعالیت سرمایه گذاری کشاورزی به جز احداث فضای سبز از سوی آنها ثبت نشده است.
البته به گفته موسی غضنفرآبادی نماینده سابق مردم بم در مجلس شورای اسلامی در سالیان قبل سرمایه ای حدود ۷۰ میلیارد ریال به محکوم فتنه برای احداث گلخانه ها اختصاص پیدا کرد ولی پس از پرداخت  از روند کار و چگونگی اجرای آن دیگر اطلاعی پیدا نشد.
البته پیش از این هم گام های متوالی توسط این محکوم فتنه برای بهره برداری سیاسی و اقتصادی  به بهانه توسعه شهری،اشتغال زایی و …. شده بود که به دلیل سو مدیریت در برخی از این طرح ها به جای کارگران ایرانی کارگران چینی مشغول به فعالیت هستند .
لازم به ذکر است چند روز پس از سفر ریاست جمهوری و هیئت  همراه دولت یازدهم  در اردیبهشت ماه سال جاری بود که طرح پیشنهادی محکوم فتنه به منظور احداث « شهر کوچک دل عالم»در چند هزار هکتار زمین بین ماهان و جوپار با جمعیت ۲۰۰ هزار نفر،  توسط احمد آبیار رییس سازمان بازرسی استان کرمان  رسانه ای شد.
آبیار در جلسه شورای حقوق بیت المال کرمان  اعلام کرده بود برخی از یقه سفیدان از ترس از دست دادن پستشان می خواهند شهر جدید دل عالم ساخته شود و همچنین  یدالله موحد رییس دادگستری کرمان که در این خصوص عنوان  داشته است که ، واگذاری چند هزار هکتار زمین به موسسه مولی الموحدین برای ساختن شهر جدید دل عالم خلاف قانون است.
این گزارش می افزاید که در این پروژه بالغ بر ۱۲ هزار میلیارد تومان هزینه باید  به منظور سرمایه گذاری زیر بنایی برای این پروژه مورد استفاده قرار گیرد که این مبلغ  صرفا به جهت تأمین زیر بناهای غیر از ساخت و ساز و مسکن و پروژه های تجاری می باشد.
گفتنی است هزینه کلی این پروژه  بیش از۳۰ هزار میلیارد تومان  می باشد که  به  بیست سال  سرمایه گذاری نیاز دارد.
ید الله موحد رئیس کل دادگستری استان کرمان یک ماه گذشته در شورای حفظ حقوق بیت‌المال استان کرمان  در مورد شهر دل عالم اعلام میکند که استان کرمان نظر مساعدی بر اجرای این پروژه ندارد و در جلسات متعددی که در این زمینه برگزار شده بر این مسئله تاکید شده که این طرح هیچ توجیهی ندارد و تاثیرات منفی غیرقابل جبرانی هم بر شهر کرمان و سه شهر اطراف آن می‌گذارد.
اما علی رغم موضع گیری های صورت گرفته نسبت به پروژه مذکور و با توجه به خسارات پیش بینی شده آن بر اراضی خواسته شده گمان این می رود که هم چنان اعضای این پروژه و شخص سخنگوی حزب کارگزان نسبت به احداث آن پیگیر هستند.
شاید این اقدامات در لباس گسترش اقتصاد مقاومتی در استان کار ارزشمندی باشد لیکن با توجه به عقبه این فرد و هم کیشانش   شواهد نشان می دهد این سفارش و رانت های حزبی مقصودی جز ثروت اندوزی و پشتیبانی از جریان فتنه در استان ندارد.
لذا بر ملت انقلابی و مسئولین متعهد واجب است به این گونه اقدامات فرصت طلبانه بها نداده و با قاطعیت جلوی این ویژه خواریهای بیت المال را بگیرند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده