ساعت: ۰۸:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۶ شناسه خبر: 41138
رییس صنف قصابان سیرجان:

رییس صنف قصابان سیرجان گفت:علت اصلی کمبود و گرانی گوشت گوسفند و گاو قاچاق آن به استان هرمزگان و صادرات به کشور های عربی است.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی “سیرجان خبر” طی روزهای گذشته نرخ گوشت گوسفند در سیرجان روند بشدت افزایشی را داشته است و این در حالی است که نرخ گوشت گوسفند زنده در سیرجان در دو ماه گذشته کیلویی۱۲ هزار تومان بوده است و در طی یک ماه گذشته نرخ گوشت گوسفند زنده افزایش داشته که در حال حاضر به مبلغ ۱۶ هزار و پانصد تومان خرید و فروش می شود.
پس از بررسی خبرنگار سیرجان خبر علت افزایش نرخ گوشت گوسفند، قاچاق گوسفند به هرمزگان و صادرات آن به کشور های عربی است که مافیای قاچاق برای سودآوری بیشتر دست به چنین اقداماتی می زنند و دود این قاچاق به چشم مردم می رود این در حالی است که هر گوسفند ۲۵ کیلویی استان کرمان با گوسفند ۹۰ کیلویی کشور سودان به یک نرخ خرید و فروش می شود.

رییس صنف قصابان سیرجان در خصوص افزایش قیمت گوشت اظهار داشت: علت اصلی کمبود و گرانی گوشت گوسفند و گاو قاچاق به استان هرمزگان و صادرات به کشورهای عربی است.

مظاهری در ادامه افزود: کمبود گوشت گوسفند و گاو شهرستان سیرجان را از شیراز و فسا تامین می کردیم که در حال حاضر قیمت فروش آنها بالاتر از نرخ سیرجان است.

وی گفت:: طبق جلسه ای که با مسئولین انتظامی برای جلوگیری قاچاق گوسفند و گاو به استان هرمزگان داشته ایم سعی شده است برای جلوگیری از قاچاق گاو و گوسفند تمام تلاش خود را به کار گیرند اما اکثر قاچاقچیان از راه های فرعی اقدام به حمل دام قاچاق می کنند که نمی توان آنها را شناسایی کرد.

مظاهری در پایان افزود: در شهرستان سیرجان قیمت مصوب گوشت ۳۲ هزار تومان توسط اتحادیه قیمت گذاری شده است اما متاسفانه بعضی از قصابی ها اقدام به گرانفروشی می کنند و این در حالی است که قیمت گوشت در سیرجان یک قیمت واحد دارد اما این قیمت در مرکز استان به صورت تفکیک شده به مشتریان عرضه می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده