ساعت: 20:47 منتشر شده در مورخ: 2017/03/11 شناسه خبر: 42713
فرمانده انتظامی سیرجان:

فرمانده انتظامی سیرجان گفت:افرادی که با خودرو خود دست به اقدامات هنجارشکن بزنند، خودروشان تا 13فروردین ماه توقیف می شود و ما از مردم توقع داریم همان گونه که در مسئله وقف برای کارهای خیر پیش قدم هستند در زمینه امنیت نیز واقف باشند.

به گزارش خبرنگار سرویس حوادث “سیرجان خبر” فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان در نشست خبری در خصوص اقدامات ناجا در سال 95 گفت:اولین موضوع قرارگاه خاتم الانبیا(ص) است که ما در آموزش کمی و کیفی افراد و آموزش علمی،عملی و نظامی پرداختیم و در گام بعدی مبارزه با سرقت و کالای قاچاق بود.

سرهنگ ایرانژاد اظهار داشت:پلیس سیرجان در سال 95نسبت به سال 94 سیزده درصد افزایش کشف داشته است و در زمینه سرقت نسبت سال گذشته 72درصد بوده است که در سال 95 این رقم به 79درصد یعنی 7درصد در کشف جرایم پیشرفت داشتیم و نسبت به سال گذشته 67درصد کاهش در زمینه وقوع گروگان گیری و همان مقدار دستگیری داشتیم.

وی در رابطه با موضوع کلاهبرداری اذعان داشت: کلاهبرداری 3 درصد، خیانت در امانت 11درصد،در رابطه با شرارت و چاقو کشی و عربده کشی 88درصد و کلاهبرداری 46درصد کاهش وقوع جرم داشتیم و در زمینه ی سرقت مسلحانه در سال 95 هیچ موردی نداشتیم.

فرمانده انتظامی سیرجان در خصوص تصادفات اذعان داشت:در رابطه با تصادفات که الویت اول پلیس است در سال 95پیشگیری از تصادف بوده است و در سال 95 به میزان 14 درصد و در مورد متوفی های برون شهر 24درصد کاهش داشتیم و عواملی چون مستی، مهندسی خیابان ها، بی توجهی به عابرین پیاده که یکی از عوامل تصادفات و فوت، بی توجهی عابرین پیاده است.

وی اظهار داشت:اقدام خوب و شاخصی که در سال 1395داشتیم توقیف خودرو های متخلف بوده است که دلایلی مثل مزاحمت برای نوامیس، دور دور های شهری و حرکاتی که حادثه خیز بوده اند را شامل می شد که 42درصد یعنی حدود 4000هزار دستگاه خودرو در این سال متوقف شده اند و در مورد موتورسیکلت ها 34درصد موتورسیکلت متخلف توقیف شده اند.

این مقام انتظامی افزود:امسال حدود 3تن مواد مخدر از نوع تریاک را کشف که مقدار سایر مواد مخدر های کشف شده تقریبا به همین مقدار است که نسبت به سال گذشته 12درصد افزایش داشتیم و در زمینه قاچاق کالا از نوع سیگار که 245درصد افزایش کشف و در زمینه عتیقه جات که سال گذشته12قلم و امسال 42قلم را کشف و در رابطه با سلاح جنگی و شکاری نسبت به سال گذشته 6درصد و در زمینه مشروبات الکلی که موجب فساد جوانان ما می شود موفق به کشف و منهدم کردن تعداد زیادی کارگاه ساخت مشروب دست ساز شده ایم و در مورد مشروبات خارجی تعداد زیادی فرد دستگیر و 19درصد افزایش داشتیم.

ایرانژاد در خصوص چهارشنبه سوری اظهار داشت:در رابطه با مواد محترقه که بخش عمده آن در چهارشنبه آخر سال استفاده می شود 1851 درصد افزایش کشف داشته ایم و برنامه ای برای جمع آوری مواد محترقه از مغازه ها را داریم و نکته مهم در مورد مجرمین بند 618ماده قانون اساسی در مورد سلب آرامش افراد 3ماه تا یک سال و 74ضربه شلاق محکوم می شود.

وی گفت:افرادی که با خودرو خود دست به چنین اقداماتی می زنند خودروشان تا 13فروردین ماه توقیف می شود و در مورد ترافیک روزهای 5و13فروردین طرح های ترافیکی در حال اجرا است و از همشهریان نیز نهایت همکاری را خواستاریم.

فرمانده انتظامی سیرجان در خصوص اتباع بیگانه اظهار داشت:در رابطه با اتباع خارجی و تردد آنها که ده درصد از جمعیت سیرجان را تشکیل می دهند،خوشبختانه اقدامی خوبی صورت پذیرفته است و 4265نفر از این اتباع بیگانه تحویل اردوگاه ها شدند و بحثی که ما برنامه اش را تکمیل کرده ایم آرامش مردم است.

ایران نژاد اذعان داشت:در هنگام مسافرت اموال خود را به صندوق امانات بانک ها تحویل داده و آسوده خاطر سفر کنید و خواهشی که از شما مردم داریم این است که در مسافرت های نوروزی با سرعت مطمئن رانندگی کنید و هرگاه احساس خستگی و خواب به شما دست داد در هر جا که هستید استراحت کنید.

وی اظهار داشت:در ابتدای راه اندازی پلیس فتا در شهرستان سیرجان شاهد کشف چشمگیر جرایم سایبری بوده ایم و سیرجان رتبه اول در بین شهرستان های استان در بحث فضای مجازی دارد.

ایرانژاد به اتفافات تلخ سال 95 اشاره کرد و گفت:تلخ ترین اتفاق سال 95 حادثه عروس و دامادی بود که شب اول عروسی جان خود را از دست دادند و اما تلخ تر از آن شایعاتی که توسط افراد ناآگاه در فضای مجازی منتشر شد.

وی در پایان اظهار داشت:ما از مردم توقع داریم همان گونه که در مسئله وقف برای کارهای خیر پیش قدم هستند در زمینه امنیت نیز واقف باشند تا امنیت هر چه بهتر در جای جای سیرجان انجام شود و در زمان اسباب کشی حتما از کلانتری محل خود مجوز لازم را کسب کنند و قبل از سفر نیزبا مراجعه به مراکز پلیس+10 از وضعیت خودرو خود از نظر توقیف و شکایت اطمینان حاصل کنند که به مشکل برنخورند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده