ساعت: ۱۰:۴۸ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۱/۲۳ شناسه خبر: 43121

همزمان با فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی (ع)مراسم سخنرانی با حضور فرماندهان ، روسا و کارکنان پایور و وظیفه درنمازخانه الهادی(ع) آمادگاه ناوگان جنوب برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار سرویس  سیاسی “سیرجان خبر” همزمان با فرارسیدن سالروز میلاد با سعادت اولین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت امام علی (ع)مراسم سخنرانی با حضور فرماندهان ، روسا و کارکنان پایور و وظیفه درنمازخانه الهادی(ع) آمادگاه ناوگان جنوب برگزار گردید.

در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین داودی ریاست عقیدتی سیاسی آمادگاه ناوگان جنوب ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن سالروز ولادت امام علی (ع)اظهار داشت: وقتی که فاطمه بنت اسد زمان زایمانش نزدیک می شود به خانه خدا می رودخیلی ها شاهد بودند ایشان خدا را قسم داد به کعبه که این زایمان را بر من آسان گردان وبه امر خدا دیوار کعبه شکافته شد فاطمه بنت اسد وارد کعبه می شود و دیوار بسته می شود ودر خانه خدا امام علی (ع)به دنیا می آید و سه شبانه روز فاطمه بنت اسد و فرزند بزرگوارشان در داخل خانه خدا می ماند و خداوند نعمت های بهشتی را بر اینها نازل می کند و بعد از سه روز از همان نقطه دوباره دیوار شکافته شد و فاطمه بنت اسد به همراه فرزند بزرگوارشان که در آغوش داشتند بیرو ن آمدند.

وی اظهار داشت:این سعادت نصیب هر کسی نمی شودو شهادت این امام بزرگوارهم در خانه خدا در مسجدبود که این سعادت نصیب هیچ کس نخواهد شد.این یکی از ویژگی های بارز ایشان است که چقدر با صفاو زیباست که چنین روزی را به عنوان روز پدر نامگذاری نموند چرا ؟ چون ایشان یک پدر نمونه بود برای فرزندانش و یک پدری بود برای همه جامعه بشریت آنجا که پیامبر فرمود که من و علی پدران شما هستیم و می فرمایندما حق به گردن شما داریم و شما باید حق پدر را بر ما ادا کنید و حق پدری ایشان اینست که ادامه دهنده راه این دو بزرگوار باشیم که هستیم و در مسیر زندگی باید به دستورات ایشان عمل کنید تا اینکه بتوانید در زندگی موفق باشید.

داودی اذعان داشت: شخصی به نزد پیامبر مشرف شد و فرمودند عملی را بر من بیاموز که من اگر آن را انجام دادم بهشتی شوم  و خیر دنیا و آخرت نصیبم شود ایشان فرمودند علیکم به محبت علی ابن ابی طالب باز سوال کردند نصیحت دیگری بفرماید پیامبر فرمودند علیکم به مودت علی ابن ابی طالب ، تا سه باراین مطلب را تکرار کرد. این نشانه این است که محبت علی ابن ابی طالب ضامن عاقبت به خیری و بهشت من و شماست کسی که محبت علی را در دل داردیقین بدانیدکه درشب اول قبر و درآن دنیا به کمکمان می رسد و محبت علی ابن ابی طالب کار ساز خواهد بود .و ما باید افتخار کنیم که مُحب و شیعه امام علی (ع) هستیم .

وی در ادامه ضمن بیان روایتی از پیامبر اکرم (ص)اظهار داشت: محبت به من و اهل بیت من در چندین مرتبه و چندین جا به کمکتان میرسد .« یک عند الموت» موقع جان دادن ،سخت ترین لحظه زندگی انسان موقع جداشدن روح از بدن است آنجاییکه تلقین می کنند تا شهادتین را بگویید اما وقتی که محبت علی (ع) در دل باشد در آن لحظه روح از بدنمان به راحتی جدا میشود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده