ساعت: ۱۹:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۶ شناسه خبر: 43305

جلسه توجیهی ستاد انتخابات شهرستان با حضور کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر سیرجان در محل فرمانداری ویژه برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” جلسه توجیهی ستاد انتخابات شهرستان با حضور کاندیداهای انتخابات شورای اسلامی شهر سیرجان در محل فرمانداری ویژه برگزار شد.

حجت الاسلام حسینی، امام جمعه شهرستان در سخنان خود  ضمن توصیه کاندیداها به رعایت اخلاق در انتخابات اظهار داشت : ستاد نماز جمعه در انتخابات بی طرف خواهد بود و در این خصوص لیستی حمایتی خاصی نداشته و از شخص یا گروه مشخصی حمایت نخواهد کرد.

وی افزود: کاندیداها با نیت خیر وارد این میدان شده اند که خود عبادت محسوب می شود و امید است نیت خیر خود را پس از انتخابات نیز عملی نمایند.

فرماندار سیرجان نیز ضمن اعلام خبر برگزاری انتخابات سیرجان به صورت الکترونیکی، کاندیداها را به رعایت قانون دعوت کرد.

مکی آباد اضافه کرد: در کشور ما امکان تقلب در انتخابات صفر است که ما امانت دار رای مردم هستیم و هیات نظارت که از سوی مجلس تعیین شده اند بر این مهم، نظارت کامل خواهند داشت .

وی اظهار داشت:انتخابات در کشور ما یک فرصت و مهر تاییدی بر نظام جمهوری اسلامی است که ما در شهرستان ۵۵۲ صندوق داریم که از این تعداد  ۹۹ صندوق اخذ رای به شهر سیرجان اختصاص خواهد داشت که به صورت الکترونیکی رای همشهریان را اخذ خواهد نمود.

رییس اداره اطلاعات نیز در بخشی از سخنان خود گفت : ما در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری به دنبال نشاط انتخاباتی هستیم و باید حقوق داوطلبان را رعایت کنیم و چنانچه مشارکت اجتماعی بالاتر باشد استحکام نظام اسلامی حفظ شده است.

وی هشدار داد: باید جلوی نفوذ فکری معاندان گرفته شود و نباید گوش را به بلندگوهای انتخاباتی خارج کشور و معاند بسپاریم و از کاندیداها می خواهیم توقعات مردم را با وعده های غیر عملی بی جهت بالاتر نبرند و از طرح مسائل قومی و طایفه ای پرهیز نمایند.

دادستان سیرجان نیز در خصوص پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی گفت: تاکنون گزارش فعالیت تبلیغات زود هنگام حدود  چهل نفر از کاندیداها در فضای مجازی به دستمان رسیده که به زودی جهت رسیدگی قضایی برای آنها احضاریه ارسال و برخورد قانونی صورت خواهد گرفت .

نیک ورز افزود: در انتخابات امنیت و سلامت انتخابات بسیار اهمیت دارد و در  صورت مشاهده هرگونه موردی برخورد قاطعانه خواهیم داشت و با هیچ کس تعارف نخواهیم داشت.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده