ساعت: ۲۰:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ شناسه خبر: 43340

مسئول موسسه خیریه السابقون گفت:موسسه خیریه السابقون توسط مردم دلسوز و مهربان تاسیس شده است و ۷۰ خانوار تحت پوشش موسسه هستند.

مسئول موسسه خیریه السابقون در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” در خصوص فعالیت این موسسه اظهار داشت:موسسه خیر السابقون توسط مردم دلسوز و مهربان تاسیس شده است و از سال ۱۳۹۴ شروع به کار کرده است.
احمد حمزه نژاد اظهار داشت:فعالیت های موسسه بر روی کمک های مردمی است که پا برجا است و کمک مالی دیگری غیر از ثروت های مردمی به این موسسه نشده است که مرکز فعالیت های موسسه در مکی آباد است زیرا مکی آباد یکی از قدیمی ترین محله های سیرجان است و در حال حاضر۵۰ خانوار در مکی آباد و ۲۰ خانوار در حاشیه ی شهر و در نهایت ۷۰ خانوار زیر نظر موسسه هستند.
وی در ادامه اذعان داشت:فعالیت های موسسه در هفت کار گروه تقسیم بندی می شود که اشتغال و کار آفرینی، عمران، مالی، روابط عمومی،ازدواج آسان و تامین لوازم ضروری زندگی، بهداشت و درمان، فرهنگی را شامل می شود.

احمد حمزه نژاد در خصوص اشتغال آفرینی موسسه اظهار داشت:در ایجاد اشتغال خانم هایی بوده اند که در کارگاه ها برایشان شغل ایجاد شده و به کمک موسسه مشغول به کار شده اند و کارگاه کار آفرینی بحث اصلی موسسه است و در بحث ازدواج آسان و تامین جهیزیه تامین مایحتاج زندگی تلاش موسسه در این است که مردم را به ساده زیستی تشویق کند.

مسئول موسسه خیریه السابقون تاکید کرد:در بحث تامین مایحتاج زندگی،سبد کالا در محله های بدر آباد، مکی آباد، میرزارضا،آباده،شهرک سمنگان و شهرک راه اهن توزیع می شود و پوشاک که با هدف تشویق مردم و ثبت کارهای خیر در محلات انجام می شود و در مساجد محله های فقیر لباس ها را جمع می کنند و به فقیرهای محله اطلاع رسانی می کنند و از این طریق به آنها تحویل داده می شود.

وی اظهار داشت:در بحث پیشگیری و درمان هدف موسسه این است که داروها و لوازم بهداشتی را جمع آوری کند و با شعار پیشگیری بهتر از درمان است این کار را ادامه دهند که از هزینه های درمانی کاسته شود و در بحث درمان تیم ویزیت رایگان در چند محله و روستا های اطراف فعالیت می کنند و ویزیت رایگان صبح ها و عصرها و طب سنتی رایگان صورت می گیرد.
احمد حمزه نژاد در خصوص مشکلات موسسه اظهار داشت:یکی از مشکلات موسسه نداشتن پشتیبان مالی است و موسسه فقط به کمک مردم می تواند کارهای موسسه را انجام دهد و مکانی مناسب برای موسسه که به عنوان دفتر بتوانند در آنجا فعالیت کنند و خواسته ی افراد موسسه این است که جایی به آنها وقف شود یا مکانی با کرایه ی ارزان به آنها داده شود تا بتوانند فعالیت هایشان را در آنجا ادامه دهند زیرا افراد موسسه از کمک های مردمی فقط برای امور خیریه استفاده می کنند.

مصاحبه:هانیه درویش زاده

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده