ساعت: ۱۰:۱۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۱ شناسه خبر: 43376
با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی/

بیمارستان ۲۳۵تختخوابی سیرجان با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و مسئولین محلی و استانی افتتاح گردید.

به گزارش خبرنگار سرویس بهداشت و درمان “سیرجان خبر” بیمارستان ۲۳۵تختخوابی سیرجان صبح امروز با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، استاندار کرمان، نماینده مردم سیرجان و بردسیر و مسئولین محلی و استانی افتتاح گردید.

سید حسن قاضی‌زاده‌هاشمی صبح امروز در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سیرجان اظهار داشت: امیدواریم بیمارستان جدید سیرجان منشا خدمت و ارتقای خدمات در این شهرستان باشد.

وی بیان داشت: تعداد تخت‌های بیمارستانی در سیرجان از متوسط تخت‌های کشوری بیشتر است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: یکی از مشکلاتی که داریم این است که هنوز یک پروژه تمام نشده است، مطالبه دیگر پروژه‌ها را داریم.

استاندار کرمان نیز در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سیرجان با حضور وزیر بهداشت اظهار داشت: دو بیمارستان در شرق استان کرمان توسط معین‌های اقتصادی تکمیل و بهره‌برداری می‌شود.

علیرضا رزم‌حسینی بیان داشت: یک‌هزار و ۶۰۰ تخت بیمارستانی در دست ساخت با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان کرمان داریم.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: در زمینه ایجاد تخت‌های بیمارستانی در استان کرمان در آینده‌ای نزدیک به نرم کشوری می‌رسیم.

وی تصریح کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی و تردد جمعیتی در حوزه سلامت باید به سمتی برویم که بیشترین جذب توریسم درمانی را در استان کرمان داشته باشیم.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس در آیین بهره‌برداری از بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی سیرجان با حضور وزیر بهداشت اظهار داشت: بیمارستان امام رضا (ع) توسط خیران و موقوفه راه‌اندازی شده است و امکان تغییر کاربری وقف وجود ندارد.

وی بیان داشت: بنیاد دانشگاهی در شهرستان سیرجان از ۲۰ سال قبل راه‌اندازی شده است و کمک‌هایی را به ساخت بیمارستان‌ها می‌کند.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به همزمانی افتتاح بیمارستان سیرجان با اعیاد شعبانیه درخواست داریم، بیمارستان جدید سیرجان با عنوان بیمارستان فوق‌ تخصصی میلاد نامگذاری شود.

وی افزود: سه دانشکده و سه مرکز درمانی در سیرجان داریم و یکی از خیران نیز ۵ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه بعدی بخش بهداشت و درمان سیرجان اختصاص داده است.

دکتر «محمدی» رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان نیز در حاشیه افتتاح بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان گفت: دو سال قبل این بیمارستان کمتر از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که خوشبختانه توانستیم در این مدت دو سال، منابع مالی را تأمین و این بیمارستان را به بهره‌برداری برسانیم.

وی افتتاح این بیمارستان را در جهت ارتقای بهداشت و درمان موثر دانست و اظهار کرد: با توجه به موقعیت جغرافیایی شهرستان سیرجان، از استان‌های فارس، هرمزگان و کرمان از خدمات این بیمارستان بهره‌مند می‌شوند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان تصریح کرد: مقرر شده بیمارستان امام رضا(ع) پیشین به مرکز درمانی اعصاب و روان تبدیل شود که این بیمارستان جایگزین بیمارستان امام رضا(ع) سیرجان افتتاح شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده