ساعت: 21:40 منتشر شده در مورخ: 2017/05/3 شناسه خبر: 43428

محمدرضا میرشاهی گفت:والدينى كه پيگير وضعيت علمى و تربيتى فرزندشان هستند بى شك در مقايسه با والدينى كه بهايى به اينكار و همكارى با آموزشگاه نمي دهند در پيشرفت و موفقيت فرزندشان تاثيرگذارترند.

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند، چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد که بتواند شان خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد.

محمدرضا میرشاهی معلم پرورشی هنرستان شهید ایرانمنش در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” در خصوص روز معلم گفت: روز معلم را بر تمام معلمین ایران زمین تبریک عرض میکنم و معلمى براى من عشق است و افتخاری است كه خداوند به من لطف كرده  و خداوند راسپاسگزارم كه شغل انبيا رابه من عطا كرده است.

وی اظهار داشت:اولين روز مدرسه را با روحيه اى باز و بانشاط درجمع همكاران و دانش آموزان حاضر مي شوم و جشن آغازين سال تحصيلى را برگزار مي کنيم و در ابتدا اهداف آموزشى و پرورشى و وظايف دانش آموزان و دبيران را در سال تحصيلى جديد در يك محيط صميمى را ترسيم مي كنيم.

میرشاهی در خصوص چگونگی رفتار با دانش آموزان اذعان داشت:رفتار بنده با دانش آموزان بسيار صميمى و در عين حال منطقى و در چهارچوب استاد،شاگردى است تاجاييكه خيلى از دانش آموزان درباره زندگى شخصى و آينده خودشان از بنده مشاوره مي گيرند.

وی اذعان داشت:دانش آموزان با بهره هوشى پايين را بادانش آموزان با بهره هوشى بالاتر در يادگيرى مشاركت مي دهیم و با ابزار تشويق در ايجاد تعادل جهت يادگيرى تلاش ميكنم و والدينى كه پيگير وضعيت علمى وتربيتى فرزندشان هستند بى شك در مقايسه با والدينى كه بهايى به اينكار و همكارى با آموزشگاه نمي دهند در پيشرفت و موفقيت فرزندشان تاثيرگذارترند.

میرشاهی در خصوص بی انگیزگی برخی از دانش آموزان گفت:والدين و بعضى مواقع بي انگيزگى بعضى ازهمكاران و ناهمخوانى رشته تحصيلى  بارشته تدريس و كمبود امكانات آموزشى در بعضى از رشته ها باعث عدم پيشرفت تحصيلى دانش آموزان در بعضى ازسالهاى تحصيلى شده است.

وی در پایان گفت: معلم خوب ازديدگاه بنده معلم بانظم،مسلط به اصول و فنون تدريس ،خوش اخلاق ،باانگيزه ودلسوز مي باشد و دليل موفقيت خودم را لطف خداوند و علاقه ام را به شغلم و لذتى را که ازمحيط كارم در ارتباط وی با همكاران و دانش آموزان مي برم.

مصاحبه:ستاره عمادآبادی 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده