ساعت: ۲۱:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۱۳ شناسه خبر: 43428

محمدرضا میرشاهی گفت:والدینى که پیگیر وضعیت علمى و تربیتى فرزندشان هستند بى شک در مقایسه با والدینى که بهایى به اینکار و همکارى با آموزشگاه نمی دهند در پیشرفت و موفقیت فرزندشان تاثیرگذارترند.

نقش کلیدی معلمان به عنوان مجریان آموزش عمومی و الگوهای اولیه دانش آموزان بسیار مهم جلوه می‌کند، چرا که معلمان جامعه، انسان سازان نسل بعدی‌اند، لذا نقش آنان به گفته حضرت امام خمینی (ره) همچون نقش انبیا برای مردم است.

شرافت و مرتبت معلم زمانی اهمیت دارد که بتواند شان خداوند و پیامبران را در وجود خود محقق سازد و پیوند انسان به هدف متعالی خلقت یعنی عبادت را برقرار سازد.

محمدرضا میرشاهی معلم پرورشی هنرستان شهید ایرانمنش در گفت و گو با خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” در خصوص روز معلم گفت: روز معلم را بر تمام معلمین ایران زمین تبریک عرض میکنم و معلمى براى من عشق است و افتخاری است که خداوند به من لطف کرده  و خداوند راسپاسگزارم که شغل انبیا رابه من عطا کرده است.

وی اظهار داشت:اولین روز مدرسه را با روحیه اى باز و بانشاط درجمع همکاران و دانش آموزان حاضر می شوم و جشن آغازین سال تحصیلى را برگزار می کنیم و در ابتدا اهداف آموزشى و پرورشى و وظایف دانش آموزان و دبیران را در سال تحصیلى جدید در یک محیط صمیمى را ترسیم می کنیم.

میرشاهی در خصوص چگونگی رفتار با دانش آموزان اذعان داشت:رفتار بنده با دانش آموزان بسیار صمیمى و در عین حال منطقى و در چهارچوب استاد،شاگردى است تاجاییکه خیلى از دانش آموزان درباره زندگى شخصى و آینده خودشان از بنده مشاوره می گیرند.

وی اذعان داشت:دانش آموزان با بهره هوشى پایین را بادانش آموزان با بهره هوشى بالاتر در یادگیرى مشارکت می دهیم و با ابزار تشویق در ایجاد تعادل جهت یادگیرى تلاش میکنم و والدینى که پیگیر وضعیت علمى وتربیتى فرزندشان هستند بى شک در مقایسه با والدینى که بهایى به اینکار و همکارى با آموزشگاه نمی دهند در پیشرفت و موفقیت فرزندشان تاثیرگذارترند.

میرشاهی در خصوص بی انگیزگی برخی از دانش آموزان گفت:والدین و بعضى مواقع بی انگیزگى بعضى ازهمکاران و ناهمخوانى رشته تحصیلى  بارشته تدریس و کمبود امکانات آموزشى در بعضى از رشته ها باعث عدم پیشرفت تحصیلى دانش آموزان در بعضى ازسالهاى تحصیلى شده است.

وی در پایان گفت: معلم خوب ازدیدگاه بنده معلم بانظم،مسلط به اصول و فنون تدریس ،خوش اخلاق ،باانگیزه ودلسوز می باشد و دلیل موفقیت خودم را لطف خداوند و علاقه ام را به شغلم و لذتى را که ازمحیط کارم در ارتباط وی با همکاران و دانش آموزان می برم.

مصاحبه:ستاره عمادآبادی 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده