ساعت: ۰۹:۱۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۲/۲۸ شناسه خبر: 43679
فرماندار سیرجان گفت:

فرماندار سیرجان گفت: ستاد انتخابات شهرستان سیرجان از مدت ها قبل و بر اساس تقویم ستاد انتخابات کشور با تشکیل کمیته ها مختلف به دنبال برگزاری انتخابات سالم و در کمال آرامش است و ۸۲۴صندوق اخذ رای در ۲۲۳ شعبه در حوزه انتخابیه شهرستان سیرجان آماده برای برگزاری انتخابات در روز ۲۹ اردیبهشت ماه است.

به گزارش “سیرجان خبر” منصور مکی آبادی با اعلام این خبر گفت: ستاد انتخابات شهرستان سیرجان از مدت ها قبل و بر اساس تقویم ستاد انتخابات کشور با تشکیل کمیته ها مختلف به دنبال برگزاری انتخابات سالم و در کمال آرامش است.

وی درادامه افزود: در برگزاری انتخابات حوزه شهرستان سیرجان بیش از ۶ هزار نفر از دستگاه ها مختلفی نقش دارند. از هیات اجرایی، هیات نظارت، هیات بازرسی، دستگاه قضایی، نیروی انتظامی گرفته تا تمام دستگاه های اجرایی شهرستان در برگزاری این انتخابات نقش دارند.

وی گفت: تعداد اندکی از مدیران به دلیل عدم آگاهی از قوانین احساس می کردند که برگزاری انتخابات ارتباطی با آنها ندارد اما بر اساس قانون تمام دستگاه های اجرایی دولتی و وابسته به دولت موظف هستند که امکانات و نیروهای خود را در اختیار ستاد انتخابات قرار دهند.

معاون استاندار با اشاره به گلایه برخی از شهروندان از سلب آسایش مردم توسط ستادهای انتخاباتی کاندیدای شورای شهر گفت: علی رغم اینکه از طرق مختلف کاندیدا و مسوول ستاد تبلیغاتی آنها نسبت به موارد غیر مجاز تبلیغاتی توجیه شدند اما هنوز عده ای قوانین را رعایت نمی کنند. فرماندار در این رابطه از برخورد قاطع با این افراد خبر داد. وی گفت: اگر با افراد متخلف در تبلیغات انتخابات برخورد نشود در حق افرادی که قانون را رعایت می کنند، اجحاف و ظلم شده است.

فرماندار اظهار داشت: تا کنون جلسات متعددی در کمیته برخورد با تخلفات انتخابات تشکیل شده است که در این جلسات از مسئولان قضایی و انتظامی خواسته شد که با هرگونه موارد تخلف بدون چشم پوشی برخورد شود.

دادستان سیرجان نیز با اذعان به این موضوع در جلسه روز  (یکشنبه) این کمیته گفت: علی رغم همه ی تلاش های که انجام شده است متاسفانه هنوز مواردی از تخلف دیده می شود که لزوم برخورد جدی تر را می طلبد. وی از مصادیق تخلف، به سد معبر، استفاده از بلندگو و همچنین استفاده از بنرهای بیش از اندازه مجاز در خارج ستاد اشاره کرد. قاضی نیک وعده داده است که با همکاری همه ی عوامل برگزار کننده انتخابات در کمتر از ۲۴ ساعت این موارد تخلف نیز جمع آوری شود.

طی احکام جداگانه ای از سوی مهندس فتوت معاون استاندار و رییس هیات بازرسی استان کرمان، اعضای هیات بازرسی انتخابات شهرستان سیرجان معرفی شدند و بر اساس این احکام محسن آرش معاون عمرانی فرماندار به عنوان رییس هیات بازرسی شهرستان سیرجان، مهندس عتیقی مدیر مجتمع گل گهر به عنوان عضو هیات بازرسی و حامد مکی نژاد رییس دفتر بازرسی فرمانداری به عنوان دبیر هیات بازرسی معرفی شدند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده