ساعت: ۱۰:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۷ شناسه خبر: 43905
امام جمعه سیرجان:

امام جمعه سیرجان در مراسم افتتاحیه کلاس های قرآن آمادگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی گفت:ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی، تفکر، عبادت و بهره مندی از باران رحمت الهی است که همگان تا می توانند از فضایل این ماه استفاده کنند که بسیاری از کارها در این ماه باعث آمرزش انسان و عاقبت به خیری می شود.

به گزارش سرویس فرهنگی “سیرجان خبر” طلیعه ماه مبارک رمضان در آمادگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران همراه با افتتاحیه کلاس های قرآنی و برپایی محفل انس با قرآن بود.

در این محفل معنوی که با حضور حجت الاسلام و المسلمین حسینی نماینده ولی فقیه و امام جمعه شهرستان سیرجان، ناخدایکم منصوری مقدم فرماندهی آمادگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی راهبردی، حجت الاسلام و المسلمین داوودی رییس عقیدتی سیاسی، فرمانده حفاظت اطلاعات و شرکت جمع کثیری از کارکنان این آمادگاه همراه بود، ابتدا آقای جنگجو از قاریان به نام این آمادگاه به تلاوت پرداخت و سپس صوت زیبای قاری جوان و برجسته استان کرمان، نفر برگزیده مسابقات قرآن دانش آموزان کشور، آقای جواد رنجبر در فضا طنین انداز شد که با تحسین و حظ حاضرین همراه بود.

در ادامه این مراسم، حجت اسلام و المسلمین حسینی طی سخنانی، ضمن بیان تفسیر آیات تلاوت شده فضلیت های ماه رمضان را برشمرده و گفت: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی، تفکر، عبادت و بهره مندی از باران رحمت الهی است که همگان تا می توانند از فضایل این ماه استفاده کنند که بسیاری از کارها در این ماه باعث آمرزش  انسان و عاقبت به خیری می شود.

وی اظهار داشت: ثواب خواندن قرآن و حتی گوش دادن به تلاوت آن در این ماه مبارک بسیار است که زبان از بیان آن ناتوان است و با توجه به انجام فریضه روزه در این ماه که آزمون الهی کنترل نفس و جسم و جان است در برابر مادیات و هوسهای دنیوی، انسان می تواند فرصت بهتر و بیشتری در جهت تفکر و تامل در کلام وحی داشته باشد که این هم از فضیلت های رمضان است.

حسینی افزود: خوشرویی از صفات مومن است و با اخلاق خوب حتی در صورت مشکلات مالی و مادی هم میتوان زندگی خوبی داشت ولی بدون اخلاق خوب با وجود وضع مرفه هم ، زندگی جهنم است.

وی در پایان سخنان خود به ثواب صلوات در این ماه اشاره کرد و گفت : یکی از بهترین اعمال در این ماه صلوات بر پیامبر اسلام و خاندان مطهر ایشان است که انسان می تواند به راحتی از آن بهرمند شود، بدون کمترین زحمتی و در همه حالتی میشود از این نعمت پر برکت استفاده نمود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده