ساعت: ۰۰:۴۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۳/۲۸ شناسه خبر: 44197
عضو کمیسیون امنیت مجلس در گفت وگو با سیرجان خبر:

عضو کمیسیون امنیت مجلس گفت:کنگره آمریکا می خواهد سیاست های دولت در این راستا باشد که تحریم های ایران و روسیه را افزایش بدهد، البته این موضوع کاملا مخالف برجام است.

عضو کمیسیون امنیت مجلس در گفت و گو با خبرنگار سرویس سیاسی “سیرجان خبر” در خصوص تحریم های جدید آمریکا علیه ایران اظهار داشت:طبق جلسه ای که در برگزار شد تصویب شد که کنگره آمریکا می خواهد سیاست های دولت در این راستا باشد که تحریم های ایران و روسیه را افزایش بدهد، البته این موضوع کاملا مخالف برجام است.

هاجر چنارانی اظهار داشت:این موضوع نقض برجام حساب می شود ولی عملا نود روز دیگر رئیس جمهور آمریکا باید تصمیم گیری کند که این کار انجام بشود یا خیر ولی فعلا موافقت آن را سنای آمریکا به رئیس جمهور داده است،که اعلام شد با پنجاه رای می تواند اعلام کنند ولی نود و هشت درصد رای مثبت دادند ،ولی آن چیزی که وجود دارد  این است که ایران قطعا در برابر این بد عهدی ها ساکت نمی نشیند.

عضو کمیسیون امنیت مجلس در خصوص واکنش مجلس در خصوص تحریم ها اذعان داشت:اگر بخواهد رئیس جمهوری آن ها موافقت خودش را اعلام کند ،قطعا ایران برنامه هایی برای آنها دارد و مجلس ایران هم یک سری تصمیماتی در راستای تصمیمات سنای آمریکا انجام خواهد داد.

چنارانی گفت:این طور نیست که دولت این تحریم ها را که برخلاف برجام است پیگیری نکند، با پیگیری هایی که  به خصوص از نظرات مقام معظم رهبری و نشستی که چند شب پیش باحضور رؤسای قوا و تمام اشخاص دولتی و با سیاست هایی که ظریف در پیش گرفته به این جا رسیدند که عملا برجام نمیتواند کار خاصی برای ما انجام بدهد، ولی این چیزی که وجود دارد الان در برابر کشور هایی که در برجام هستند ما فقط تقض را از طرف آمریکا داریم،به همین خاطر است که صبر می کنند تا ببینند اتحادیه اروپا در این باره چه نظری دارد و اگر ترامپ مخالفت خودش را اعلام کند واین طرح را اجرا کند قطعا ایران هم سیاست هایی را انتخاب می کند.

وی در پایان اظهار داشت:با توجه به وضعیت جدید به آن جا نخواهد رسید که آنها  بخواهند برای نیروهای نظامی ما حد و حدودی را مشخص کنند، مقام معظم رهبری در سخنی درباره نیروهای خاص ما به ویژه سپاه تعیین تکلیف کردند برای ریاست جمهوری و مشخص کردند و تکلیف برجام را یکسره کردند و ما الان باید صبر کنیم که ببینیم آخرین نظریاتی که ترامپ در این مورد دارد چه هست و بعد از آن قطعا ما تصمیمات  قطعی خود را اعلام میکنیم.

مصاحبه:گلناز محمودآبادی 

لینک کوتاه:
نظرات
  1. مجید گفت:

    با تلاش و زحمات ستودنی ۳ ساله و با هزینه دانش هسته ای دولتمردان ایران به کشف بزرگ و بی نظیری دست یافتند و با افتخار انرا اعلام میکنند وان بد عهدی امریکاست