ساعت: ۱۸:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۱۳ شناسه خبر: 44580

همایش مبارزه با مواد مخدر به مناسبت پنجم تیر ماه روز جهانی مبارزه با مواد مخدر و با حضور جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی“سیرجان خبر”همایش مبارزه با مواد مخدر به مناسبت روزجهانی مبارزه با مواد مخدر در سالن اجتماعات مهر شهرداری شهرسیرجان برگزار شد.

محمد رضا ایرانژاد در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد وخاطرشهدای مبارزه با مواد مخدر بیان کرد:چهار بحران دنیارا مورد توجه قرار می دهد که شامل رشد جمعیت ،تهدیدات هسته ای،تخریب محیط زیست و مصرف مواد مخدر می باشد.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان بیان کرد:چهارمین تجارت پرسود ایران بعداز نفت،توریسم وتجارت سلاح و مهمات قاچاق مواد مخدر است که تاثیر ان گسترده جهانی داردکه تمام مسائل اجتماعی ،اقتصادی،سیاسی وفرهنگی را درگیر خود کرده است.

وی درادامه تصریح کرد:امروز رسالت بزرگی بر دوش عزیزان در نیروی انتظامی است که ان هم مقابله با این پدیده شوم است و دراین راستا صدها شهید گلگون کفن تقدیم ارزشها و باورهای اسلامی شده است و همچنان این را مسئله خطیرادامه دارد.

در ادامه این مراسم فرماندار سیرجان با اشاره به اهمیت پیشگیری و مبارزه با سو مصرف مواد مخدر در شهرستان گفت: سیاست ما در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان توجه ویژه به امر مبارزه با تقاضا است چرا که معتقدیم پیشگیری مقدم بر درمان است که در همین راستا کمیته مبارزه با عرضه و کمیته مبارزه با تقاضا تشکیل شد.
وی افزود: مبارزه با تقاضای مواد مخدر یک پیشگیری نرم است و در این زمینه اقدامات بسیار خوبی انجام شده است و در سطح شهرستان در ماه های گذشته چندین باند قاچاق مواد مخدر منهدم شده است و می طلبد در این زمینه  برنامه ریزی های دقیق تری صورت پذیرد.

معاون استاندار در ادامه افزود : معتقدیم تازمانی که تشکل های غیر دولتی و مردم در امر مبارزه با مواد مخدر سهیم نشوند پیشگیری در این زمینه به خوبی انجام نخواهد شد و لذا دست یاری به سویNGO  های مردم نهاد دراز کنیم تا ما را در امر مبارزه با مواد مخدر یاری نمایند.

دادستان سیرجان در ادامه این مراسم اذعان داشت:در کنار تمام تلاش هایی که برای مبارزه با عرضه و تقاضای مواد مخدر صورت می پذیرد بایستی در درمان معتادین و راه اندازی کمپ های اعتیاد نیز فعال شد .
نیک ورز گفت:قسمت مبارزه با تقاضا ابتدا باید از مدارس و دنشگاه ها و آموزش نسل جوان و نوجوان شروع کرد تا دشمن را از رسیدن به اهداف شوم خود مایوس کنیم.
لازم به ذکر است در پایان جلسه از خانواده شهدای مبارزه با مواد مخدر ، جانبازان  این عرصه و مسئولین کمیته های عرضه و تقاضا و موسسه معراج اندیشه تقدیر به عمل آمد و پس از آن حاضران در همایش از نمایشگاه دستاوردهای مبارزه با مواد مخدر شهرستان سیرجان بازدید به عمل آوردند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده