ساعت: ۱۲:۳۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 44808
فرمانده سپاه سیرجان:

فرمانده سپاه شهرستان سیرجان گفت: همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق‌(ع) برای نخستین بار پیکر مطهر ۱۲ شهید گمنام در شهر سیرجان تشییع می‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” محمود مهدوی فرد اظهار‌ داشت: بر اساس درخواست مردمی و مسئولان شهرستان سیرجان برای نخستین بار شهرستان سیرجان میزبانی تشییع ۱۲ شهید گمنام را به صورت همزمان انجام می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه این شهدا قرار است در سراسر استان کرمان تدفین شوند گفت: آئین استقبال رسمی از شهدا با حضور مسئولان و مردم شهید‌پرور سیرجان دوشنبه ۲۶ تیر‌ماه ساعت ۲۴ شب در فرودگاه سیرجان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه شهرستان سیرجان با بیان اینکه عصر روز سه‌شنبه آئین تشییع شهدا از ساعت ۱۸ از سه‌راهی کرمان پارک صبوری به سمت حسینیه حضرت امام خمینی‌(ره) برگزار می‌شود خاطر‌نشان کرد: مراسم وداع با شهدا بعد از نماز مغرب و عشاء با سخنرانی حسین یکتا روایتگر دفاع مقدس و مداحی مهدی سلحشور در حسینیه حضرت امام خمینی‌(ره) سیرجان برگزار و برنامه‌های متنوعی برای استقبال از شهدا و همچنین حضور شهدا در یادواره‌های شهدا در نظر گرفته شده است.

مهدوی فرد با اشاره به اینکه شهرستان سیرجان برای نخستین بار شهرستان سیرجان میزبانی تشییع ۱۲ شهید گمنام را به صورت همزمان انجام می‌دهد گفت: بعد از مراسم وداع با شهدا ۱۰ شهید گمنام به محل‌های تدفین به سراسر استان اعزام می‌شود و دو شهید در سیرجان می‌ماند.

وی از دفن ۲ شهید گمنام در سایت مرکزی گل‌گهر و در کنار مسجد بلال خبر داد و افزود: مراسم تشییع و تدفین این دو شهید والامقام روز پنجشنبه ۲۹ تیر‌ماه جاری همزمان با سالروز شهادت امام جعفر صادق‌(ع) برگزار و نماز شهدا در مسجد جامع شهر سیرجان اقامه می‌شود.

مهدوی فرد در پایان اظهار‌ داشت: یادواره شهدای گمنام و سرداران شهید “شول” نیز عصر روز پنجشنبه ۲۹ تیر‌ماه از ساعت ۱۷ عصر در روستای امیرآباد سیرجان با سخنرانی سردار فتاحی از یادگاران دوران دفاع مقدس برگزار می‌شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده