ساعت: ۱۶:۰۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۴/۲۵ شناسه خبر: 44811
فرماندار سیرجان:

فرماندار سیرجان گفت:ثبت جهانی گلیم سیرجان یک اتفاق مهم است که برای تمام شهر و شهروندان نفع عمومی دارد و پتانسیل های موجود در شهر باعث شد که سیرجان کاندید دریافت عنوان شهر صنایع دستی گلیم شود.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” نشست هم اندیشی فرمانداری ویژه سیرجان با اهالی رسانه و کارگروه میراث فرهنگی به منظور ارائه راهکارهای لازم در خصوص اجرای هرچه بهتر آیتم های ثبت جهانی گلیم و ورود نمایندگان یونسکو برای راستی آزمایی این آیتم ها ، در دفتر فرماندار ویژه سیرجان برگزار شد.
مکی آبادی با توجه به اهمیت این اتفاق گفت: ثبت جهانی گلیم سیرجان یک اتفاق مهم است که برای تمام شهر و شهروندان نفع عمومی دارد و پتانسیل های موجود در شهر باعث شد که سیرجان کاندید دریافت عنوان شهر صنایع دستی گلیم شود و تا زمان باقی مانده به آمدن نمایندگان یونسکو بایستی با همدلی و اتحاد تلاش خود را در جهت محقق شدن این امر به کار گیریم.
معاون استاندار در ادامه افزود: در این راستا نباید از نقش موثر رسانه ها غافل شد و اکنون زمانی است که رسانه های شهرستان با پوشش خبری و انعکاس فعالیت های انجام شده در امر ثبت جهانی گلیم می توانند این اتفاق را به گوش همگان برسانند و در ثبت نام سیرجان به عنوان شهر جهانی گلیم بکوشند.
در ادامه مهندس آرش ضمن ارائه گزارشی از آیتم های مختلف انجام شده عنوان کرد: تاکنون نام ۴ شهر ایران در یونسکو به عنوان شهر های برتر صنایع دستی به ثبت رسیده است و در سفر نمایندگان یونسکو به ایران  سه شهر  مریوان، سیرجان و روستای کلپوران ایرانشهر مورد بازرسی قرار می گیرند که اگر این سه شهر هم  ثبت یونسکو شوند ما عنوان اول را در بین کشورهایی که شهر ثبت جهانی داشته اند به دست خواهیم آورد و این امر مستلزم همکاری و هم اندیشی اصحاب رسانه، متولیان امر و نهادهای ذیربط است.

وی افزود : ثبت گلیم سیرجان در فهرست یونسکو اتفاق بسیار مهمی است که رهاورد های بسیار خوبی را به همراه خواهد داشت و رونق صادرات گلیم، افزایش اشتغال، ایجاد بازار خوب فروش گلیم در داخل و روتق گردشگری از جمله مزایای این اتفاق بسیار مهم هستند و تمام همشهریان بایستی خواهان ثبت جهانی گلیم باشند و شور و اشتیاقی در سراسر شهر به چشم بخورد تا با ورود نمایندگان یونسکو بتوانیم این اتفاق مهم را بری شهرمان رقم بزنیم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده