ساعت: ۱۱:۳۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱ شناسه خبر: 45023
معاون درمان دانشکده پزشکی سیرجان:

معاون درمان دانشکده پزشکی سیرجان گفت: ۷۸ نفر با مصرف مشروبات الکلی در دو بیمارستان شهید غرضی و امام رضا (ع) سیرجان بستری شدند و ۳ نفر فوت کردند.

به گزارش “سیرجان خبر” غلامرضا جهانشاهی در تشریح جزئیات خبر آمار بیماران ناشی از مصرف مشروبات الکلی در این شهرستان اظهار داشت: ۷۸ نفر با مصرف این مشروبات الکلی در دو بیمارستان شهید غرضی و امام رضا (ع) سیرجان بستری شدند.

معاون درمان دانشکده پزشکی سیرجان بیان کرد: تعداد زیادی از این بیماران نیاز به دیالیز داشته و دیالیز شدند به‌ طوری که روند خدمات‌رسانی به سایر بیماران و مراجعه‌کنندگان را تحت تاثیر قرار داده است و با فوت یک نفر دیگر آمار فوتی‌های این رویداد به سه نفر افزایش یافت.

وی با توصیه به جوانان و مردم گفت: عوارض ناشی از مصرف مشروبات الکلی از دست‌دادن کلیه‌ها و تاثیر منفی روی بینایی است که والدین و جوانان باید مراقبت سلامتی خود باشند و آموزه‌های دینی را مد نظر قرار دهند.

معاون درمان دانشکده علوم‌پزشکی سیرجان ادامه داد: آنچه از شواهد در این رابطه بر می‌آید مصرف‌کنندگان این مشروب که به ظاهر دست‌ساز بوده و یا از جایی وارد شده و از یک محل آن را تهیه کرده بودند، تمام افرادی که مصرف کردند در سطح شهرستان و مناطق حاشیه شهر پراکنده بودند که از عصر روز گذشته مدام به علت مسمومیت وارد بیمارستان‌های شهر شدند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده