ساعت: ۱۰:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ شناسه خبر: 45175

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی گفت: آمریکا چون تا به حال نتوانسته است از طریق برجام به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند لذا به هر چیزی چنگ می زند تا آن را لغو کند اما این امکان از طریق بازدیدهای نظامی امکان پذیر نیست چرا که مقام معظم رهبری این مسئله را خط قرمز نظام تلقی کردند و همکاری ما فقط در چارچوب پروتکل خواهد بود و بیش از این اجازه دخالت در مسائل داخلی را به آن ها نخواهیم داد.

به گزارش “سیرجان خبر” به نقل از آرمان کرمان،حمیدرضا ترقی در واکنش به بازدید احتمالی آمریکایی ها از تسلیحات نظامی ایران، گفت: آمریکایی ها فقط در قالب پروتکل الحاقی که در برجام پذیرفته شده است می توانند اقدامی انجام دهند و خارج از این چارچوب ایران به آن ها اجازه نخواهد داد و زیر بار آن نمی رود.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی افزود: در قالب پروتکل امکان بازدید های سرزده از بعضی از اماکنی که با هماهنگی ایران صورت می گیرد برای آژانس وجود دارد، آژانس هم طبق روال معمول تمام گزارش هایی که داده است فاقد هر گونه تخطی ایران از ضوابط آژانس بوده و پایبندی ایران را به تعهدات برجام را تایید کرده است.

ترقی تصریح کرد: بنابراین بعید است ترامپ از این مسیر بتواند به نتیجه ای علیه ایران دست پیدا کند اما هدف اصلی این است که به کلی ایران را ناقض برجام جلوه دهد تا بتواند بعد از گزارش آینده ی آژانس که با تطمیع و فشار آمریکا قرار است تدوین شود بهانه ای برای لغو برجام پیدا کند.

وی عنوان کرد: آمریکا چون تا به حال نتوانسته است از طریق برجام به اهداف مورد نظر خود دست پیدا کند لذا به هر چیزی چنگ می زند تا آن را لغو کند اما این امکان از طریق بازدیدهای نظامی امکان پذیر نیست چرا که مقام معظم رهبری این مسئله را خط قرمز نظام تلقی کردند و همکاری ما فقط در چارچوب پروتکل خواهد بود و بیش از این اجازه دخالت در مسائل داخلی را به آن ها نخواهیم داد.

این فعال سیاسی در ادامه به ضعف متن برجام در خصوص اقدام متقابل ایران در خصوص عهد شکنی های آمریکا اشاره و اظهار کرد: اگر چه متاسفانه در متن برجام راهکارهای مناسبی برای مقابله با نقض برجام توسط آمریکا پیش بینی نشده است ولی به همان میزانی که اشاره شده است باید اقدام متقابل انجام داد.

ترقی تاکید کرد: دولت باید هم به شورای امنیت شکایت ببرد و مستندات خود را در خصوص نقض برجام توسط آمریکا به آنجا ارجاع دهد و هم بر اساس مصوبه مجلس مقابله به مثل کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: در واقع دولت باید افکار عمومی جهان را اقناع کند که ایران پایبندی خود را به برجام نشان داده است و این آمریکاست که نقض عهد می کند و به تعهدات خود پایبند نیست.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده