ساعت: 11:41 منتشر شده در مورخ: 2017/08/2 شناسه خبر: 45177
رئیس کل دادگستری استان کرمان در جمع قضات سیرجان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:ورودی پرونده به شعب دادگاه های سیرجان طی 4ماهه ی ابتدای سال جاری 22درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” یدالله موحد صبح امروز در جمع قضات شهرستان سیرجان اظهار داشت: طی 4ماهه ی ابتدای سال جاری با تلاش های شبانه روزی قضات و کارکنان اداری موجودی شعب دادگستری سیرجان 12درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است .

موحد با تاکید به اینکه دادگستری سیرجان نیازمند تقویت کادر قضائی و اداری می باشد بیان کرد:علیرغم همه ی کمبود ها حوزه قضائی سیرجان در بسیاری از شاخص های ارزیابی جزء دادگستری های برتر استان کرمان محسوب می شود.

رئیس شورای قضائی استان با اشاره به اینکه به طور متوسط در کشور به ازای هر 10هزارنفر یک قاضی در نظر گرفته شده است افزود:سیرجان با جمعیتی بالغ بر 350هزار نفر نیازمند 35قاضی می باشد اما در حال حاظر 18قاضی در دادگستری سیرجان درحال فعالیتند.

وی با بیان اینکه سیرجان بیشترین حجم ارجاع پرونده به قاضی را در بین دادگستری های سراسر استان دارد عنوان کرد:دادسرای عمومی و انقلاب سیرجان رتبه 14 ام را در بین 401 دادسرای کشور از حیث ارجاع پرونده به قاضی دارد.

موحد گفت:سالانه به هر قاضی شعب دادگاه های سیرجان یک هزار و 907فقره پرونده ارجاع می شود که متوسط کشوری آن هزار و 294فقره پرونده می باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری 24هزار و 528فقره ابلاغ قضائی در سیرجان صادر گردیده است که 40درصد ابلاغ ها از طریق سامانه ثنا به صورت الکترونیک صورت پذیرفته است.

وی به آمار مقایسه ای آخرین وضعیت دادگستری شهرستان سیرجان با متوسط استانی و کشوری پرداخت و افزود:در کشور به طور متوسط به هر قاضی در دادسرا 2هزار و 47فقره پرونده ارجاع می شود اما در سیرجان به هرقاضی دادسرا 3هزار و191فقره پرونده ارحاع می شود که بسیار حجم بالایی است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده