ساعت: ۱۱:۴۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۱ شناسه خبر: 45177
رئیس کل دادگستری استان کرمان در جمع قضات سیرجان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت:ورودی پرونده به شعب دادگاه های سیرجان طی ۴ماهه ی ابتدای سال جاری ۲۲درصد کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” یدالله موحد صبح امروز در جمع قضات شهرستان سیرجان اظهار داشت: طی ۴ماهه ی ابتدای سال جاری با تلاش های شبانه روزی قضات و کارکنان اداری موجودی شعب دادگستری سیرجان ۱۲درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته است .

موحد با تاکید به اینکه دادگستری سیرجان نیازمند تقویت کادر قضائی و اداری می باشد بیان کرد:علیرغم همه ی کمبود ها حوزه قضائی سیرجان در بسیاری از شاخص های ارزیابی جزء دادگستری های برتر استان کرمان محسوب می شود.

رئیس شورای قضائی استان با اشاره به اینکه به طور متوسط در کشور به ازای هر ۱۰هزارنفر یک قاضی در نظر گرفته شده است افزود:سیرجان با جمعیتی بالغ بر ۳۵۰هزار نفر نیازمند ۳۵قاضی می باشد اما در حال حاظر ۱۸قاضی در دادگستری سیرجان درحال فعالیتند.

وی با بیان اینکه سیرجان بیشترین حجم ارجاع پرونده به قاضی را در بین دادگستری های سراسر استان دارد عنوان کرد:دادسرای عمومی و انقلاب سیرجان رتبه ۱۴ ام را در بین ۴۰۱ دادسرای کشور از حیث ارجاع پرونده به قاضی دارد.

موحد گفت:سالانه به هر قاضی شعب دادگاه های سیرجان یک هزار و ۹۰۷فقره پرونده ارجاع می شود که متوسط کشوری آن هزار و ۲۹۴فقره پرونده می باشد.

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۲۴هزار و ۵۲۸فقره ابلاغ قضائی در سیرجان صادر گردیده است که ۴۰درصد ابلاغ ها از طریق سامانه ثنا به صورت الکترونیک صورت پذیرفته است.

وی به آمار مقایسه ای آخرین وضعیت دادگستری شهرستان سیرجان با متوسط استانی و کشوری پرداخت و افزود:در کشور به طور متوسط به هر قاضی در دادسرا ۲هزار و ۴۷فقره پرونده ارجاع می شود اما در سیرجان به هرقاضی دادسرا ۳هزار و۱۹۱فقره پرونده ارحاع می شود که بسیار حجم بالایی است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده