ساعت: ۱۵:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۲ شناسه خبر: 45187
رئیس کل دادگستری استان کرمان:

رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با امام جمعه سیرجان گفت:سیرجان سرزمین دلاور مردان و سرداران شهید است و مردم این خطه از میهن اسلامی متدین ولایتمدار و معتقد به ارزش های دینی هستند و سیرجان به حق دار الحسین نامیده شده است.

به گزارش “سیرجان خبر” رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار با امام جمعه سیرجان گفت:گاهی برخی مطالب سخیف وبی پایه ای که در خصوص رفع ممنویت در خصوص مشروبات الکلی از سوی برخی افراد گفته می شود موجب تاسف و شگفتی است و قابل تعقیب قضائی است.
یدالله موحد اظهار داشت:گاهی شاید برخی افراد فراموش کرده اند در یک جامعه و نظام دینی حرف می زنند و فی الواقع این گونه اظهار نظرهای بی اساس اهانت به مردم متدین و زیر سوال بردن احکام الهی است.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خاطر نشان کرد:چگونه فردی به خودش اجازه می دهد که توصیه به حلال کردن حرام الهی داشته باشد.
وی یادآور شد:سیرجان سرزمین دلاور مردان و سرداران شهید است و مردم این خطه از میهن اسلامی متدین ولایتمدار و معتقد به ارزش های دینی هستند و سیرجان به حق دار الحسین نامیده شده است.
موحد با اشاره به اینکه در شهرستان سیرجان ۳۵۰هزار جمعیت دارد، افزود: یک عده ای قلیل و سودجو که در هرکجا ممکن است باشند با یک اقدامی رذیلانه با هدف تحصیل درآمد نامشروع اقدام به تهیه و توزیع و مصرف مقداری مشروبات الکلی کردند و مرگ و مسمویت مصرف کنندگان را درپی داشت.
این مقام ارشد قضائی استان کرمان ادامه داد:به لحاظ تبلیغات و انعکاس خبری که این واقع پیدا کرد به حیثیت عمومی این شهرستان لطمه وارد ساخت.
وی تصریح کرد:از همان ساعات اولیه اقدامات موثر در شناسایی و برخورد قضائی با عوامل این موضوع آغاز شده است و اطلاعات خوبی در این خصوص جمع آوری شده است.
موحد عنوان کرد:در جلسه شورای تامین شهرستان سیرجان نیز تصمیمات خوبی در این باره گرفته شد که بر اساس تدابیر به طور پیوسته وهمه جانبه با این پدیده شوم وعوامل آن برخورد خواهد شد و عوامل تهیه و توزیع و قاچاق مشوبات الکلی شناسایی وضمن برخورد کیفری عبرت آموز این افراد شناسایی وتحت کنترل قرار می گیرند.

وی با بیان اینکه جزئیات این تصمیمات قابل بیان نیست افزود:تصور می شود اگر این تصمیمات قاطعانه و باجدیت پیگیری و عملیاتی شود در آینده نزدیک تا حدود زیادی این معضل حل خواهد شد و مراقبت اولیا بر فرزندان را نبایستی فراموش کرد.

امام جمعه شهرستان سیرجان نیز در این دیدار گفت:ضرورت دارد دستگاه قضائی با عواملی که منجر به خدشه وارد کردن به آبروی سیرجان شدند با قاطعیت و در کوتاهترین زمان برخورد نمایند.
حسینی اظهار داشت:سیرجان شهری با سبقه فرهنگی است و بزرگان بسیاری در این منطقه زندگی نمودند و نباید کار نادرست تعدادی معدود اراذل و اوباش را به پای مردم این شهر نوشت.
وی با بیان اینکه حادثه اخیر توطئه دشمن بوده است افزود:دوری برخی افراد از معنویت و غفلت از خدا و روز قیامت باعث بروز برخی گناهان در جامعه می شود.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده