ساعت: ۱۰:۴۶ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۶ شناسه خبر: 45246
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان:

مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان گفت: برای ایجاد بندر خشک ، زمینی به وسعت ۱۸۰۰ هکتار در شمال منطقه ویژه اختصاص داده شده و زیر ساخت های لازم هم برای انبار کالاها از بندرهای کشور در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان فراهم شده است.

به گزارش “سیرجان خبر” مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان گفت: برای ایجاد بندر خشک ، زمینی به وسعت ۱۸۰۰ هکتار در شمال منطقه ویژه اختصاص داده شده و زیر ساخت های لازم هم برای انبار کالاها از بندرهای کشور در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان  فراهم شده است.
نصرت الله ضیاء شهابی با اشاره به صادرات ۳۷ میلیون و ۸۷۲ هزار دلار کالاهای تولیدی از جمله نوع طعم های خوراکی ، دانه های رنگ ، چسب های نواری و اسپری های دامی از منطقه ویژه اقتصادی  سیرجان افزود:  کالاهای تولیدی از طریق گمرک این منطقه به کشورهای آسیایی و حوزه خلیج فارس صادر می شود.
مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سیرجان گفت: در اجرای طرح توسعه و خروج از رکود برخی از کارگاه ها و کارخانه های این منطقه از ابتدای امسال ۲۰۰ نفر جذب بازار کار شدند و میزان اشتغال در ۳۵ کارگاه و کارخانه فعال منطقه ویژه اقتصادی سیرجان به بیش از۲۳۰۰ نفر رسید.
ضیاء شهابی سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان را ۴۰ هزار میلیارد ریال دانست و گفت: در راستای توجه به سرمایه گذاری افراد یا شرکت ها زیرساخت ها و امکانات آماده است و صادرات و واردات نیز از گمرک همین محل  انجام می شود.
لازم بذکر است بندر خشک ، بندری درون سرزمینی چند منظوره است که به طور مستقیم  از طریق جاده یا راه آهن به بندر دریایی وصل می شود و مرکزی برای انتقال کالاها به مقصدهای داخلی و نیز ذخیره و انبار کالاها است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده