ساعت: ۰۹:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ شناسه خبر: 45937

چشم های گریان کودکان محروم، امروز چشم به راه دست های نوازشگری است که همواره به بهانه ای، مهربانی را بین خود و همنوع خود تقسیم می کنند.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” امروز طراوت، میهمان دل های ماست، امروز از آسمان عطوفت می بارد و درختان عاطفه را می بینی که میوه های ایثار نثار می کنند امروز زمینیان آسمانی شده اند و امروز خدا در همین نزدیکی ها نعمت می پاشد.

امروز فرشتگان طبق طبق نیکی به آسمان می برند و باید با دقت به مهربانی اینان نگریست و کدام زبان می تواند این همه عاطفه را سپاس گوید؟ گل های احساس را ببین که از شرم عرق کرده اند که امروز، «حی علی خیرالعمل» و روز نیکوکاری است.

چشم های گریان کودکان محروم، امروز چشم به راه دست های نوازشگری است که همواره به بهانه ای، “مهربانی” را بین خود و همنوع خود تقسیم می کنند و در واقع جشن عاطفه ها روزی است که طی آن، اقشار مختلف جامعه برای دستگیری از همنوع خود، هر آنچه از دستش بر می آید، انجام می دهد.

طبق گفته های مسئولین، تکلیف همه ما خدمت به نیازمندان و رفع محرومیت است و باید تلاش کنیم نیازمندی در جامعه اسلامی وجود نداشته باشد.

اما طبق گفته های همشهریان با گذشتن چندین سال از برگزاری این جشن زیبا و دعوت مردم به نیکوکاری، به نظر می‌رسد استقبال‌ها مانند سابق پرشور نیست.

اگر ۵ سال گذشته روز جشن عاطفه‌ها در میادین اصلی، مساجد مرجع و حتی سر چهارراه‌ها پر بود از مردم مشتاق، پایگاه‌ها پر بود از بسته‌های کادو پیچ شده و صندوق‌های شیشه‌ای پر از هدایای نقدی، اگر در آن سال‌ها هنرمندان و ورزشکاران زیادی داوطلبانه در این جشن نیکو شرکت می‌کردند و صدا و سیما به طور زنده حضور پرشور مردم و خصوصا هنرمندان و ورزشکاران را به نمایش در می آورد و انسان دوستی ایرانیان را به رخ جهانیان می کشید، در سال‌های اخیر با نگاهی به خیابان‌های شهرمان در روز جشن عاطفه‌ها به خوبی می‌توان تفاوتش با سال‌های گذشته را احساس کرد.

این روزها نه از آن شور و هیجان نیکوکاری خبری هست و نه از هدایای نقدی و غیر نقدی فراوان و نه از حضور سبز هنرمندان و ورزشکاران و نه فعالیت گسترده رسانه ها و صندوق‌های شیشه‌ای نیمه خالی از کمک‌های نقدی گواه خوبی برای این مساله است.

شاید این به آن دلیل است که در این زمانه که انواع تولیدات و تجارت و مصرف و زیاده خواهی در چرخه زندگی غوغا می کند، برخی گمان دارند که مهرورزی و همدلی و همدردی و شادمان کردن همنوعان نیازمند، به حاشیه این قبیل قیل و قال ها رفته است، در حالی که هنوز هم در گوشه و کنار زمین خدا و به ویژه در متن زندگی هر قشر جامعه ما احسان و انفاق همواره جایگاه انسانی دارد و در فرصت ها و مناسبت های ملی- اسلامی، این صفات بارز مردم جلوه گر می شود.

تکلیف بر اصحاب رسانه است که با ساخت برنامه ها و تبلیغات مربوط به این روز، در جهت تشویق مردم برای حضور در چنین جشن با شکوهی اقدام نمایند و نهایتا در روز جشن نیکوکاری با مستقر شدن در برخی پایگاه ها و پخش مراسم زنده از حضور پرشور مردم به تشویق و ایجاد انگیزه در کودکان و خانواده ها بپردازند. تا امسال هم همچون سال های نه چندان دور شاهد حضور پرشور و عاشقانه مردم در این جشن باشیم.

گزارش:زینب صمیمی

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده