ساعت: ۲۰:۴۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۷ شناسه خبر: 46220
امام جمعه سیرجان:

امام جمعه سیرجان گفت:امروزه جوانان ما و شهید حججی از امام حسین (ع) آموختند که سر دادن برای اسلام افتخار است و هرگز در برابر دشمن سر را خم نمی‌کنند تا دین خدا سربلند باشد و این درسی بود به دشمن تا بداند سر می‌دهیم، اما ذلت هرگز نخواهیم پذیرفت.

به گزارش “سیرجان خبر” حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اظهار داشت: شعار «هیهات من الذله» مربوط به امام حسین (ع) است و حضرتش علاوه بر طی مسیر تشکیل حکومت اسلامی با انحرافات دینی مبارزه کرد و همزمان در برابر ظلم و ظالم ایستاد و استکبارستیزی، مقاومت و آزادگی را به همه ما آموخت.

وی با تسلیت ایام سوگواری سیداشهدا (ع) گفت: اقتدار نظام اسلامی و ملت ایران امروز با طی مسیر انقلاب سرخ کربلا و عاشورای امام حسین (ع) است و ایستادگی و مقاومت درسی بود که آن حضرت به ما داد تا دشمن استکباری همچنان در برابر موضع حق طلبانه ضعیف باشد.

حسینی افزود: امروزه جوانان ما و شهید حججی از امام حسین (ع) آموختند که سر دادن برای اسلام افتخار است و هرگز در برابر دشمن سر را خم نمی‌کنند تا دین خدا سربلند باشد و این درسی بود به دشمن تا بداند سر می‌دهیم، اما ذلت هرگز نخواهیم پذیرفت.

خطیب جمعه سیرجان افزود: تشییع پیکر شهید حججی در تهران، مشهد، اصفهان و نجف‌آباد که با حضور میلیونی مردم برگزار شد، پیام پیروزی ملت ایران در مقابل امریکا و استکبار جهانی است.

حسینی تصریح کرد: امروز هم هر روز عاشورا و هر منطقه که مسلمانان و مظلومان به دست استکبار جهانی و آمریکا و صهیونیسم به ظلم گرفتارند و کشته می‌شوند، کربلا است.

وی خطای دشمن استکباری در سیاست‌ها و برنامه‌ریزی‌ها را موجب رسوایی آمریکا عنوان کرد و ادامه داد: اگر دشمن در محاسبات نظامی دچار این خطاها شود به گفته سردار سلیمانی پوزه دشمن را به خاک می‌مالیم و شکست دشمن قطعی خواهد بود.

حسینی از حضور گسترده مردم در مراسم سوگواری حضرت امام حسین (ع) قدردانی کرد و از همه هیأت‌ها و عزاداران حسینی خواست در نماز ظهر عاشورا حضوری یکپارچه و هماهنگ داشته باشند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده