ساعت: ۱۸:۱۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۷/۱۶ شناسه خبر: 46431

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان گفت:در راستای حفظ و حراست از سلامت عمومی جامعه و ارتقای بهداشت عمومی گوشتخوران باغ وحش سیرجان برعلیه هاری واکسینه شدند.

 به گزارش خبرنگارسرویس اجتماعی “سیرجان خبر”  دکتر علیرضا زینلی پور اظهار داشت: شبکه دامپزشکی  در شهرستان سیرجان از این پس هر ساله برای جلوگیری از شیوع بیماری‌های واگیر و بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوانات اقدام به واکسیناسیون حیوانات باغ وحش سیرجان نموده و بازرسی های ماهیانه توسط کارشناسانان این شبکه از باغ وحش صورت میپذیرد.

وی با بیان اینکه هاری یکی از بیماری‌های واگیر و خطرناک در بین حیوانات گوشتخوار و انسان است، افزود در شهریور ماه سال‌ جاری تمامی گوشتخوران باغ وحش سیرجان توسط کارشناسان این شبکه تحت واکسیناسیون هاری قرار گرفته‌اند.

دکتر علیرضا زینلی پور افزود باغ وحش محلی برای نگهداری حیوانات اهلی و وحشی می باشد که هر حیوان را در محل خاص خود که برای آن تهیه شده نگه می دارند که حفظ، مراقبت و نگهداری از این حیوانات بر عهده پرسنل پارک وحش می باشد اما با توجه به بازدید روزانه همشهریان عزیز از باغ وحش سیرجان و در جهت اطمینان از وجود هر گونه بیماری مشترک در حیوانات این مکان تمامی حیوانات این باغ وحش ماهیانه توسط کارشناسان این شبکه از نظر بیماریهای مشترک تحت معاینه قرار میگیرند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده