ساعت: 08:44 منتشر شده در مورخ: 2017/10/11 شناسه خبر: 46470
فرمانده انتظامی سیرجان:

فرمانده انتظامی سیرجان گفت:با تلاش مجموعه پلیس سیرجان در سال جاری توانستیم رتبه اول استان را در زمینه ایجاد امنیت به دست آوریم.

به گزارش “سیرجان خبر” محمدرضا ایران‌نژاد در نشست خبری اظهار داشت: با تلاش مجموعه پلیس سیرجان در سال جاری توانستیم رتبه اول استان را در زمینه ایجاد امنیت به دست آوریم.

وی بیان داشت: طی یک سال گذشته آمار سرقت مسلحانه در سیرجان نداشتیم و سرقت‌های عادی با 22 درصد کاهش و کشف سرقت به عنف 60 درصد افزایش مواجه شد.

ایران‌نژاد گفت: قتل عمد با 60 درصد کاهش وقوع، آتش‌سوزی عمدی با 78 درصد کاهش و آدم‌ربایی و گروگانگیری نیز با 300 درصد افزایش کشف در سال اخیر نسبت به مدت مشابه قبل در سیرجان رو‌به‌رو بود.

وی از انهدام 38 کارگاه تولید مشروبات الکلی، انهدام 26 باند توزیع مواد مخدر با کشف بیش از 4 هزار و 300 کیلوگرم مواد مخدر به همراه دستگیری 250 معتاد خطرناک طی یک سال گذشته در سیرجان خبر داد.

فرمانده انتظامی سیرجان اظهار داشت: طی تصادفات رانندگی هم در حوزه درون شهری، تصادفات جرحی با 32 درصد کاهش و برون شهری با 17 درصد کاهش مواجه بود که 14 نفر هم در تصادفات فوتی جان خود را از دست دادند.

ایران‌نژاد عنوان کرد: طی سال گذشته بیش از 7 هزار گواهینامه صادر و حدود 16 هزار گواهینامه هم تعویض شدند و در زمینه تخلفات رانندگی هم بیش از 198 هزار قبض اخطاریه صادر و یک هزار و 861 دستگاه وسیله نقلیه هم بنا بر دلایل معلوم توقیف و روانه پارکینگ شدند.

وی به صدور 12 هزار و 829 پلاک تعویضی و جدید اشاره کرد و گفت: از این تعداد 4 هزار و 153 عدد مربوط به ورود خودرو جدید به ناوگان شهری سیرجان است که می‌طلبد مسؤولان به فکر اساسی برای زیرساخت‌های آن و ترافیک آینده شهر هم باشند.

فرمانده انتظامی شهرستان سیرجان از برقراری بیش از 42 هزار تماس با سامانه 110 در مدت یک ساله قبل خبر داد و ابراز داشت: 34 هزار و 121 تماس عملیاتی بوده که منجر به حضور مامور در صحنه شده و حدود 7 هزار و 200 تماس هم غیرفوریتی و غیرعملیاتی بوده است.

ایران‌نژاد به عملیات روزهای قبل پلیس مبارزه با مواد مخدر سیرجان در مورد توقیف محموله 6 کیلوگرمی مخدر صنعتی شیشه با همکاری پلیس استان همدان اشاره کرد و گفت:در این رابطه چند متهم و تعدادی خودرو نیز توقیف شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده