ساعت: 11:01 منتشر شده در مورخ: 2017/10/13 شناسه خبر: 46493
مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان:

مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان گفت: 509 دستگاه اتوبوس در شمال استان جابجايي مسافرين را به سراسر كشور انجام مي دهند و با توافق انجام شده هيچ افزايش كرايه اي در استان كرمان نخواهيم داشت.

به گزارش “سیرجان خبر” مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان در جلسه اي كه با روساي تشكل هاي صنفي مسافربري برون شهري استان كرمان با دستور كار جابجايي زائران اربعين امسال به مرزهاي عراق تشكيل شده بود گفت: در استان كرمان ناوگان عمومي مسافربري توانمندي وجود دارد و 509 دستگاه اتوبوس در شمال استان جابجايي مسافرين را به سراسر كشور انجام مي دهند.
خداداد مقبلي با اشاره به اينكه ناوگان عمومي امن ترين وسيله مسافري در جاده ها است، گفت: دلايل افزايش تصادفات در جاده ها استفاده از وسايل نقليه شخصي در هنگام سفر است و بايد فرهنگ استفاده از وسايل نقليه عمومي در بين مردم بيشتر شود تا از هزينه ها و مشكلات بعدي جلوگيري گردد.
وي با اشاره به اينكه كرايه جابجايي زائران اربعين در استان كرمان هيچ افزايشي ندارد، گفت: فروش بليط اينترنتي ناوگان اتوبوسي براي سفر زائران در مرزهاي شلمچه و چزابه شروع شده است.
مقبلي با بيان اين مطلب كه سفر زائران اربعين يك فرصت معنوي براي خدمت به زائران سرور و سالار شهيدان است افزود: در اين موضوع جلسات متعددي در استان با ستاد عتبات عاليات و ستاد اربعين استان كرمان تشكيل شده و نتايج خوبي هم داشته است.
وي با اشاره به اينكه در سال 95 سهميه استان كرمان براي جابجايي زائران 30 هزار نفر بود كه ازاين تعداد، 16 هزار و 500 نفر يعني 57 درصد ازسهميه ناوگان حمل و نقل عمومي استفاده كردند گفت: هنوز سهميه امسال اعلام نشده اما پيش بيني مي شود كه حدود 44 هزار نفر سهميه استان ما در بحث ناوگان عمومي باشد.
مقبلي با بيان اينكه امكان اعزام روزانه 70 دستگاه اتوبوس به مرز شلمچه وجود دارد خاطرنشان كرد: بدليل توانمندي استان ما در بخش حمل ونقل مسافر برون شهري، استان كرمان معين استان سيستان و بلوچستان نيز هست و در صورت اعلام نياز آن استان، ما آمادگي خود را براي كمك رساني و اعزام به موقع اتوبوس به اين استان اعلام نموده ايم.
وي با اشاره به اينكه زائران امام حسين (ع) احترام خاصي دارند و هرچه بتوانيم بيشتر به زائرين خدمت كنيم ، اجر و ثوابش نيز بيشتر خواهد بود افزود: نرخ كرايه همان نرخ سال 94 است و با توافق انجام شده هيچ افزايش كرايه اي در استان كرمان نخواهيم داشت.
مديركل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان كرمان افزود: با توجه به برگزاري جلسات توجيهي با تشكل هاي صنفي مقرر شده است تمام شركت هاي مسافربري استان نسبت به نظارت مضاعف و كنترل اتوبوس هاي اعزامي و ايمن بودن آنها اقدام كنند.
وي با اشاره به اينكه فروش بليط ناوگان اتوبوسراني براي حضور زائران در مرزهاي شلمچه و چزابه شروع شده است تصريح كرد: نياز به مراجعه حضوري مردم به دفاتر شركت هاي مسافربري نيست و از طريق اينترنت و مراجعه به سايت www.kerman.Rmto.ir امكان تهيه بليط به صورت غيرحضوري وجود دارد.
مقبلي با بيان اينكه سامانه پيامكي 3000143 مستقر در اداره كل راهداري و حمل ونقل جاده اي استان آماده دريافت انتقادات ، پيشنهادها و شكايات مردمي است خاطرنشان كرد: رسيدگي به شكايات احتمالي زائران در قالب كميسيون هاي ماده 12 و 11 رسيدگي به تخلفات شركت ها و موسسات و رانندگان صورت مي گيرد.
وی در پايان افزود: اميدواريم امسال همچون سالهاي گذشته سفر زائرين بدون حادثه باشد و همچنين شاهد رضايتمندي زائران از سفر به كربلاي معلي باشيم.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده