ساعت: 10:24 منتشر شده در مورخ: 2017/10/16 شناسه خبر: 46524

معاون صنايع دستى اداره كل ميراث فرهنگى، صنايع دستى و گردشگرى استان گفت:ثبت جهانى گليم يك امتياز براى سيرجان، كرمان و ايران است كه اتفاق افتاده است و باید از اين فرصت استفاده كنيم.

به گزارش “سیرجان خبر” غلامرضا فرخى در نشست كارگروه گليم سيرجان گفت: ثبت جهانى گليم يك امتياز براى سيرجان، كرمان و ايران است كه اتفاق افتاده است و باید از اين فرصت استفاده كنيم.

وى افزود: نگاه ها به استان كرمان با اين ثبت تغيير كرده است و استان از رتبه ٣٠ در بين٣١ استان در صنايع دستى بود به برترين ها تبديل شده است.

معاون صنايع دستى اداره ميراث با اشاره به زحمات هنرمندان سيرجان گفت: ما در بحث آموزش، توليد، صادرات فعاليت هاى خوبى داشته ايم كه اين ها همه نتيجه فعاليت هنرمندان سيرجان است.

فرخى تاريخ جشن جهانى گليم را در آذر ماه اعلام كرد و گفت: اين جشن با حضور معاونين رئيس جمهور، سفرا كشورهاى ديگر، جمعى از نمايندگان مجلس، مسئولين استانى و شهرستان برگزار خواهد شد.

وى معرفى ماه نساء شهسوارى را به عنوان مادر صنايع دستى در جهان يك اتفاق خوب دانست و گفت: خانم شهسوارى با داشتن بيش از ١٠٠سال و هنر اين رشته به عنوان مادر صنايع دستى ايران معرفى و انتخاب شد و مسئولين كشورى تصميم گرفتند او را به عنوان مادر صنايع دستى جهان معرفى كنند.

معاون صنايع دستى استان تغيير ديدگاه ها نسبت به استان را مثبت ارزيابى كرد و گفت: طى ١٥روز تمامى رسانه هاى خارجى و داخلى ثبت جهانى گليم را به خوبى پوشش دادند.

وى ارزيابى از شهر جهانى را هر ساله دانست و گفت: بايد تمامى نواقص رفع و در اين خصوص رشد داشته باشيم و اگر آيتم ها رعايت نشود ثبت جهانى از ليست خارج مى شود.

فرخى در پايان ياد آور شد:لوح شهر جهانى تقديم شهردار آن شهر مى شود كه در اين خصوص فعاليت بيشتر شهردار را مى خواهد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده