ساعت: 22:58 منتشر شده در مورخ: 2017/10/19 شناسه خبر: 46561

مدير عامل شركت انتقال آب خليج فارس گفت:اين پروژه مهم از سال ٩٢ شروع بكار كرده و مجوزهای لازم برای اجرای طرح انتقال آب از بندرعباس دریافت و خريد اراضی مورد نیاز انجام شده که با حمايت مسئولين و تامين منابع مالي فاز اول اين پروژه تا گل گهر تا سال ٩٨ به بهره برداري برسد.

به گزارش خبرنگار سرویس اقتصادی “سیرجان خبر “ بازديد مديران ارشد استان هاي كرمان و هرمزگان از پروژه خط انتقال آب خليج فارس به صنايع جنوب كشور،كرمان و هرمزگان با هماهنگي شركت معدني و صنعتي گل گهر برگزار شد.

مهندس ياري مدير عامل شركت انتقال آب خليج فارس گفت: اين پروژه مهم از سال ٩٢ شروع بكار كرده و مجوزهای لازم برای اجرای طرح انتقال آب از بندرعباس دریافت و خريد اراضی مورد نیاز انجام شده و با خريد سه دستگاه آب شیرین کن در بندرعباس لوله گذاری از سمت سیرجان و نیزاز سمت بندرعباس با قدرت در حال انجام است .
وي افزود : بحمدلله خريد هاي داخلي و خارجي اين پروژه تا حدود قابل توجهي انجام شده و اين پروژه در سه فاز آب رساني به شركت هاي گل گهر ، مس و چادرملو اجرائي خواهد شد که با حمايت مسئولين و تامين منابع مالي فاز اول اين پروژه تا گل گهر تا سال ٩٨ به بهره برداري برسد.

رزم حسيني استاندار كرمان نيز در اين بازديد و با ديدن حجم اقدامات انجام شده گفت : امروز مشاهده كرديم كه ناباوري به باور تبديل شده است.

وی افزود : اجراي اين پروژه با توجه به تغيير اقليم زودتر ميبايست اجرایی شود كه با راه اندازي اين پروژه كمك قابل توجهي به تقويت سفره هاي آب زير زميني خواهد كرد.

ناصر تقي زاده مدير عامل شركت گل گهر ضمن بيان ابعاد مختلف اجراي اين طرح مهم گفت: اجراي اين پروژه مهم براي شركت گل گهر حياتي است و از اين رو ما بعنوان يكي از سهامداران اين پروژه مهم تمام توانمان را براي بهره برداري هر چه زودتر اين طرح ملي بكار گرفته ايم.

وی گفت : اعتقاد دارم كه اين پروژه مهم يك طرح اقتصادي و مقرون به صرفه است كه عوايد فراواني براي مردم و صنعت سه استان هرمزگان كرمان و يزد خواهد داشت.
تقی زاده اذعان کرد : همه توانمان را بكار گرفته ايم كه ان شا اله تا دو سال آينده پروژه خط انتقال آب تا گل گهر به بهره برداري برسد.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده