ساعت: ۱۰:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۸/۲۹ شناسه خبر: 47066

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان گفت: امروز با گذشت ۱۷ سال از بحث بسیج سازندگی، بسیج و سپاه در عرصه سازندگی قدم های مبنایی واساسی را در سه بخش اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و اردوهای جهادی برداشته است.

به گزارش “سیرجان خبر”به نقل ازشبکه اطلاع رسانی آرمان کرمان در اولین روز از هفته بسیج که با عنوان «بسیج، اقتصاد مقاومتی، سازندگی» نامگذاری شده است در خصوص اقدامات بسیج وسپاه دراین زمینه گفت: شعار هفته بسیج امسال “بسیج، مظهر مردم سالاری دینی” است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان اظهار داشت: کارهایی که در هفته بسیج پیش بینی شده انجام دهیم، برپایی نمایشگاه های تولیدات اقتصاد مقاومتی، مبارزه با قاچاق کالا، نشست حمایت از تولید داخلی، بازدید علمی دانشگاه از کارخانجات و مراکز علمی وصنعتی و همچنین تجلیل از فعالان برتر اقتصادی است.

وی بیان کرد: از تاریخ ۱۷ اردیبهشت ماه سال ۷۹ و پس ادغامی که بین جهاد سازندگی و وزارت کشاورزی صورت گرفت، مقام معظم رهبری بحث بسیج سازندگی را مطرح کردند و امروز با گذشت ۱۷ سال، بسیج و سپاه در عرصه سازندگی قدم های مبنایی واساسی را در سه بخش اقتصاد مقاومتی، محرومیت زدایی و اردوهای جهادی برداشته است.

سردار ابوحمزه با بیان اینکه در طول این سال ها کمک های مناسبی به مردم در استان ارائه شده، تصریح کرد: بخشی به شکل وام های قرض الحسنه در اختیار بسیجیان قرار گرفته است که با میزان کارمزد ۱۴ درصد یا ۱۶ درصد، از ده میلیون تا سی میلیون وام هایی دریافت شده است و اگر اقدامات قوی تری انجام شود، مبلغ بالاتری وام می گیرند.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان با اشاره به موضوع محرومیت زدایی واقدامات بسیج در این زمینه خاطرنشان کرد: سه دهستان را در ریگان، شهداد و عنبرآباد مشخص کردیم که از سال گذشته اقدام به آماده سازی این سه منطقه در زمینه های راه، خانه عالم، مسجد و سرویس بهداشتی و سایر نیازمندی ها کرده ایم.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده