ساعت: ۱۸:۰۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۸ شناسه خبر: 47251

دومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی در سالن ورزشی این دانشگاه با حضور دانشجویان ومسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”دومین یادواره شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی در سالن ورزشی این دانشگاه با حضور دانشجویان و مسئولین شهرستان برگزار شد.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان در ابتدای مراسم  با تبریک هفتم آذر روز نیروی دریایی و ۱۶ آذر روز دانشجو عنوان کرد: «بسیار خرسندم که آغاز مسئولیتم با برگزاری یادواره شهدا همراه شده و از این شهدای گرانقدر استمداد می طلبم که در این مسیر دستم را بگیرند تا در مقابل آنها شرمنده نشوم.
دکتر یعقوبی در ادامه افزود:وجود قبور مطهر شهدا در دانشگاه باعث شده تقدس این مکان دوچندان شود و قبورشان پایگاهی است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حضورشان در دانشگاه نشان دهنده اهمیت آنها در جامعه دانشگاهی و کل جامعه است.
دکتر امین شفیعی یادگار دوران دفاع مقدس نیز با بیان اینکه ۲۹ سال از پایان جنگ گذشته است و دشمن در حال تقدس زدایی است و جنگ هم از این مقوله جدا نیست گفت: «در فضای مجازی سوالاتی پرسیده می شود مانند اینکه چرا بعد از فتح خرمشهر صلح نکردید؟ باید به آنان گفت، مگر بعد از فتح خرمشهر پیشنهاد صلحی به ایران شد که آن را نپذیرفت
وی افزود:بعد از فتح خرمشهر و در حالی که ۲۲ ماه از جنگ گذشته بود سازمان ملل قعطنامه صادر کرد که در آن نوشته بود به مرزهای بین المللی احترام بگذارید اما در زمان جنگ عراق و کویت شورای امنیت بعد از فقط ۱۰ ساعت بیانیه صادر کرد.
یادگار دوران دفاع مقدس عنوان کرد: «بهترین سرباز دنیا، سربازی است که به حرف فرمانده خود به خوبی گوش بدهد و بپذیرد که در عملیات کربلای ۴ این اتفاق افتاد و رزمندگان با اینکه می دانستند عملیات لو رفته اما به راه خود ادامه دادند و عده ای فدا شدند تا عده ای دیگر نجات پیدا کنند. همانگونه که همه شهدا فدا شدند تا مملکت نجات پیدا کند.
شفیعی گفت: رزمندگان اسلام عقلشان منافع ملی شان بود اما امروزه عده ای عقلشان را به دست کسانی داده اند که برایشان پیام دو خطی می فرستد.
وی بیان کرد:بدون دلیل بسیج، دفاع مقدس و امام خمینی (ره) را زیر سوال نبرید و سوال هایتان را از اهل جبهه و جنگ بپرسید.

در پایان این مراسم که با استقبال استادان، کارکنان و دانشجویان همراه بود شرکت کنندگان با حضور بر گلزار شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان با نثار گل و عطر افشانی به مقام شامخ شان ادای احترام کردند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده