ساعت: ۰۹:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۰۹/۱۱ شناسه خبر: 47304
رییس گروه بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان:

رییس گروه بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت:در سیرجان در حال حاضر ۶۸ مورد بیمار مبتلا به ایدز ثبت شده است که ۳۴ نفر از آنها فوت کرده و ۳۴ نفر در قید حیات بوده و دارای پرونده هستند که ده نفر از این تعداد زن و دو نفر هم کودک هستند.

به گزارش سیرجان خبر” رییس گروه بیماری های معاونت بهداشتی دانشکده علوم پزشکی سیرجان به مناسبت هفته اطلاع رسانی ایدز گفت: کشور ما به سازمان جهانی بهداشت متعهد شده است که تاسال۲۰۲۰ میلادی، ۹۰ درصد مبتلایان به ایدز در ایران از بیماری خود، آگاهی داشته باشند، ۹۰ درصد مبتلایان تحت درمان و مراقبت کامل قرار بگیرند و ۹۰ درصد که تحت درمان هستند، سطح ویروس ایدز و تکثیر آن درخون این گروه به حداقل ممکن برسد.

اکبر اسدی افزود: بیماری ایدز یک بیماری اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی است و برای پیشگیری از آن تمام احاد جامعه و همه مسئول هستند.

وی ادامه داد: بیمار مبتلا به ایدز؛ متهم نیست؛ محکوم نیست؛ جانی نیست؛ بلکه یک انسان عادی مثل من و شماست که به این بیماری مبتلا شده است و پس هرگز فرد مبتلا به ایدز را قضاوت و محکوم و متهم نکنیم.

اسدی اظهار داشت: ۷۰ درصد از مبتلایان به بیماری ایدز از بیماری خود بی اطلاع هستند و در سیرجان در حال حاضر ۶۸ مورد بیمار مبتلا به ایدز ثبت شده است که ۳۴ نفر از آنها فوت کرده و ۳۴ نفر در قید حیات بوده و دارای پرونده هستند که ده نفر از این تعداد زن و دو نفر هم کودک هستند.

وی بیشترین تعداد موارد ابتلا به ایدز را از طریق تماس جنسی حفاظت نشده دانست و گفت: با دست دادن، هم سفره شدن و بوسیدن، بیماری ایدز به هیچ عنوان منتقل نمی شود.

رییس گروه بیماری های مرکز بهداشت سیرجان ادامه داد: مراکز مشاوره بیماری های رفتاری و اجتماعی محل امن ومطمئن برای شهروندانی که رفتار پر خطر داشته اند، می باشد و در سیرجان هم آدرس این مرکز واقع در بلوار دکترصادقی روبروری پارک۱۷شهریور، جنب مرکز بهداشتی سیدالشهدا(ع) واقع شده است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده