ساعت: ۰۹:۰۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۴ شناسه خبر: 47575

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس توافق‌های قانونی باید هکتارها درخت و جنگل‌کاری در مناطق معدنی شهرستان سیرجان صورت پذیرد که هنوز حرکت قابل توجهی نداشته‌ایم.

به گزارش “سیرجان خبر”شهباز حسن‌پور در همایش اقتصاد مقاومتی در قالب کاشت گیاهان دارویی در پاریز سیرجان سودآوری گیاهان دارویی را برای کشاورزان منطقه خوب عنوان و اظهار کرد: ده‌ها نوع از گیاهان دارویی در این منطقه وجود دارد و با توجه به کم‌آبی منطقه کاشت گیاهان دارویی می‌تواند جوابگوی اقتصاد کشاورزان باشد و طرح جایگزینی گیاهان دارویی در این شهرستان اولویت کاری جهاد کشاورزی است.

وی از عدم توجه به مراتع نزدیک به کارخانه‌های معدنی و صنعتی انتقاد کرد و گفت: بر اساس توافق‌های قانونی باید هکتارها درخت و جنگل‌کاری در مناطق معدنی شهرستان سیرجان صورت پذیرد که هنوز حرکت قابل توجهی نداشته‌ایم و غافل از هوای آلوده برای مردم و کارگران هستیم که باید مسؤولان معدنی و صنعتی اقدام جدی در این زمینه داشته باشند.

منصور مکی‌آبادی فرماندار سیرجان توجه به بخش خصوصی را در زمینه اشتغال امری مهم عنوان کرد و گفت: دولت بخش خصوصی را در زمینه اشتغال توسعه داده است و خود نقش تسهیل‌گر را ایفا می‌کند تا شرایط برای سرمایه‌گذاران به‌منظور ایجاد اشتغال فراهم شود.

وی افزود : اگر به خوبی از فرصت‌ها استفاده شود بخش خصوصی می‌تواند در حوزه اشتغال بسیار کارآمد عمل کند.

فرماندار سیرجان از تعیین ظرفیت‌ها در بخش‌های پنج‌گانه سیرجان خبر داد و گفت: با شناسایی ظرفیت‌های هر بخش تسهیلاتی در اختیار متقاضیان اشتغالزایی قرار می‌گیرد و هر فرد با مراجعه به بخشدار مربوطه می‌تواند این تسهیلات را  دریافت کند و ما هم به عنوان تسهیل کننده بخش اشتغال او را همراهی خواهیم کرد

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده