ساعت: ۱۵:۵۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۶ شناسه خبر: 47602

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری سیرجان گفت: ۶۰ درصد شبکه آب شرب سیرجان بازسازی شده و تعویض شبکه‌ها به صورت منطقه‌ای اجرا می‌شود.

به گزارش “سیرجان خبر”مجید میرشاهی ظهرروز گذشته در بازدید از روند بازسازی شبکه آبرسانی مناطق سیرجان با اشاره به پیشرفت ۶۰ درصدی کار اظهار داشت: هنوز ۴۰ درصد از شبکه یک هزار و ۱۵۰ کیلومتری سیرجان دچار فرسودگی بوده و نیازمند بازسازی و تعویض لوله‌ها است که کمبود اعتبارات روند بازسازی را به تاخیر می‌اندازد.

وی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۶۰ کیلومتر شبکه آبرسانی به صورت منطقه‌ای تعویض و بازسازی شد که تا پایان سال این طرح به ۸۰ کیلومتر می‌رسد.

میرشاهی عنوان کرد: برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها تعویض، ترمیم و بازسازی شبکه را به صورت منطقه‌ای آغاز کردیم و مناطقی که هدررفت آب بیشتر است به طور کامل عملیات شبکه تعویض و بازسازی و حتی انشعابات نیز تعویض می‌شود تا مردم هر روز شاهد تخریب کوچه‌ها و معابر نباشند و از آب سالم و بهداشتی استفاده کنند.

وی افزود: آبفای سیرجان با ۷۷ هزار انشعاب و دارا بودن ۹۳ هزار واحد با جمعیتی بالغ بر ۲۸۰ هزار نفر بعد از مرکز استان بالاترین آمار را دارد و هفت شهر نجف شهر، پاریز، زیدآباد، هماشهر، بلورد، خواجوشهر و سیرجان زیر پوشش تامین آب شرب این شرکت هستند.

میرشاهی از اجرای طرح تامین آب شرب سالم و تصفیه شده برای مشترکان خبر داد و گفت: با صرف هزینه ۳۷ میلیارد تومان، ۲۲ کیلومتر لوله‌گذاری از چاه‌های آب شرب سیرجان در حال انجام است تا آب چاه‌های شرب به تصفیه‌خانه سد تنگوییه وارد و سپس وارد مدار شبکه آب شرب شود.

مدیر شرکت آبفای سیرجان افزود: با توجه به فرسودگی خط انتقال آب به شهر پاریزو با تامین اعتبار ۳ میلیارد تومان، هفت کیلومتر شبکه این خط که هدرفت آب زیادی را دارد، اجرایی شده است.

وی ادامه داد: همچنین خطوط انتقال آب به مسکن مهر نجف‌شهر به طول ۱۰ کیلومتر آغاز شد تا مسؤولان استان و شهرستان با تامین اعتبار لازم مشکل آب ۲ هزار و ۸۰۰ خانوار نجف‌شهر و مسکن مهر در این منطقه را رفع کنند.

میرشاهی گفت: طرح انتقال آب به هماشهر نیز با اعتبار ۹۰۰ میلیون تومان از اعتبارات عمرانی و جاری در دست اجرا است.

وی از اجرای طرح تله‌متری یا کنترل سیستم شبکه از راه دور و به صورت مرکزی با هدف خدمات‌رسانی بهتر هم خبر داد و بیان داشت: در این طرح که ۲۵ میلیارد ریال هزینه از اعتبارات جاری و عمرانی تامین شده شاخص‌های کمی و کیفی، میزان تامین و ذخیره آب و تمام موارد به صورت مانیتورینگ در مرکز کنترل می‌شود تا دسترسی به اطلاعات آب شرب در راستای ارائه خدمات به مردم سریعتر و بهتر باشد.

مدیر شرکت آبفای سیرجان در مورد اجرای طرح فاضلاب شهری عنوان کرد: این طرح بزرگ و ملی در فاز اول با اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومان و ۶۵۰ کیلومتر شبکه جمع‌آوری و ۱۲ کیلومتر خط انتقال دارد که در افق طرح ۶۱۵ لیتر در ثانیه استحصال آب برای صنایع و معادن دارد و به همت شرکت صنعتی و معدنی گل گهر در حال اجرا است.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده