ساعت: ۰۹:۱۹ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۱۴ شناسه خبر: 47685

رئیس اداره ثبت احوال سیرجان گفت: بیش از ۷۰ درصد مردم کرمان موفق به دریافت کارت ملی هوشمند و شناسنامه جدید شده‌اند، که سیرجان در این زمینه پیشتاز است.

به گزارش “سیرجان خبر”سارا بلوردی عصرروز گذشته در حاشیه راه‌اندازی دفتر پیشخوان اداره ثبت‌احوال سیرجان از استقبال خوب مردم سیرجان در دریافت کارت ملی هوشمند و شناسنامه جدید گفت و اظهار داشت: شهرستان سیرجان رتبه برتر استان کرمان در حضور به موقع مردم برای دریافت کارت ملی هوشمند را دریافت کرده است.

 رئیس اداره ثبت احوال سیرجان افزود: ‌‌بیش از ۷۰ درصد مردم کرمان موفق به دریافت کارت ملی هوشمند و شناسنامه جدید شده‌‌اند، که سیرجان در این زمینه پیشتاز است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۰ درصد از واجدان شرایط تاکنون موفق به اخذ شناسنامه جدید شده‌اند، گفت: در طرح تعویض شناسنامه نیز تاکنون ۷۰ هزار نفر با مراجعه به این اداره یا دفاتر پیشخوان دولت موفق به اخذ شناسنامه جدید شدند که بر اساس آمار محاسباتی، بیش از ۶۰ درصد از واجدان شرایط را تشکیل می‌دهند.

وی از  افزایش بیش از ۸۰ درصدی ازدواج در این شهرستان خبر داد و افزود: در شهرستان سیرجان، سال گذشته ۸۰۰ مورد ازدواج ثبت شد که نسبت به سال ۹۴ که ثبت ۶۵۴ مورد داشتیم، بیش از ۸۰ درصد افزایش یافته است.

 بلوردی یکی از مشکلات این اداره را عدم مراجعه به موقع برخی افراد برای دریافت شناسنامه نوزاد و ثبت قانونی فوت عنوان کرد و گفت: مهلت اقدام برای دریافت شناسنامه نوزاد تا ۱۵ روز بعد از تولد و مهلت قانونی ثبت فوت نیز تا ۱۰ روز معین شده است.

وی ادامه داد: اقدام به‌موقع در این زمینه ضرورت دارد چراکه پس از سپری شدن مهلت قانونی ثبت اطلاعات دچار مشکل بوده و مراجعه‌کنندگان مشمول جریمه می‌شوند.

رئیس ثبت احوال سیرجان عنوان کرد: شهروندان سیرجانی که تاکنون کارت ملی هوشمند و شناسنامه جدید دریافت نکرده‌اند، تا پایان سال جاری برای دریافت آن اقدام کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده