ساعت: ۱۵:۰۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۹ شناسه خبر: 47831

امام جمعه سیرجان گفت:به دنبال حفظ برجام نباشیم زیرا آمریکا طی گذشت دوسال از برجام هنوز تحریم‌ها و نقض مکرر برجام را در اولویت کاری خود می‌داند و با نیرنگ می‌خواهد حقوق ملت ایران را نادیده بگیرد .

به گزارش “سیرجان خبر”حجت‌الاسلام سیدمحمود حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر مسئولان را برای برطرف کردن مشکلات مردم موظف دانست و اظهار داشت: این خواست مراجع تقلید، نمایندگان مردم در مجلس و همه مردم است که باید مشکلات جامعه به صورت اجرایی و عملی برطرف شود و نیازمند پیشبرد امور و برنامه‌های عملی بدون حاشیه رفتن است.

امام جمعه سیرجان از برجام سخن به میان آورد و خطاب به مسئولان گفت: به دنبال حفظ برجام نباشیم زیرا آمریکا طی گذشت دوسال از برجام هنوز تحریم‌ها و نقض مکرر برجام را در اولویت کاری خود می‌داند و با نیرنگ می‌خواهد حقوق ملت ایران را نادیده بگیرد .

وی با اشاره به شرط و شروط رئیس جمهور آمریکا مبنی بر بازدید از مراکز نظامی ایران و توقف فعالیت‌های موشکی گفت: ترامپ اخیرا گفته باید پول خرج کرد و قدرت دفاعی موشکی آمریکا را افزایش داد پس چگونه می‌خواهد که قدرت موشکی ایران اسلامی متوقف شود این با هیچ منطق و قانونی سازگاری ندارد.

خطیب جمعه سیرجان با تاکید بر ایستادگی در مقابل زورگویی‌های استکبار بیان داشت: تاکنون این ایستادگی دشمنان ما را شکست داده و اگر از موضع قدرت حرف بزنیم سردمداران آمریکا می‌ترسند همانگونه که تاکنون ترسیدند و عقب نشستند، نمونه این سیاست را جهانیان در موضع‌گیری‌های کره‌شمالی دیدند که چگونه ترامپ ترسید و عقب نشینی کرد.

امام جمعه سیرجان با اشاره به فرمایشات رهبری در اجلاس بین‌المجالس افزود: رهبری خواستار صراحت در موضع‌گیری کشورها در قبال جنایت آمریکا و صهیونیست‌ها شدند و تاکید کردند: با صدای بلند اعلام انزجار از این ظلم‌ها و جنایات داشته باشید، قطعا این اتحاد اسلامی دشمنان را شکست خواهد داد.

حجه الاسلام حسینی جنایات آل‌سعود و حمایت از آمریکا و رژیم اشغالگر قدس را محکوم و عنوان کرد: رژیم صهیونیستی با این حمایت‌ها حاشیه امنی را برای خود درست کرده و جنایات بی‌شماری را انجام داده اما به زودی این حاشیه امن با مجاهدت نیروهای مقاومت از بین می‌رود و صهیونیست‌ها که ابتدا شعار از نیل تا فرات را سر می‌دادند امروز دور خود دیوار کشیده و در وحشت به سر ‌می‌برند.

وی به روز غزه اشاره و اظهار کرد: پایداری مردم فلسطین و حزب‌الله لبنان توان استقامت و قدرت ارتش رژیم صهیونیستی را گرفت و امروز هم دنیای اسلام باید مقابل صهیونیست بیشتر ایستادگی کند و از قدس به عنوان پایتخت فلسطین دفاع کند به طوری که کسی جرات حرکت و جسارت به قبله اول مسلمین را نداشته باشد و یقین داشته باشید و بدانید که رژیم صهیونیستی در معرض نابودی است.

امام جمعه سیرجان با اشاره به نزدیک شدن  ایام‌الله دهه فجر و ایام فاطمیه بیان کرد: مردم حفظ حرمت ارزش‌های اسلامی را دارند و در ایام فاطمیه ارزش‌های اسلامی در جشن‌های ملی رعایت می‌شود.

حسینی با تبریک ولادت حضرت زینب(س) از آن حضرت به عنوان الگویی صاحب شهامت، شجاعت، حلم، صبر، استقامت، عبادت و پیرو و مدافع ولایت یاد کرد و افزود: پیروزی امروز ملت ایران هم به دلیل تبعیت از این ائمه و معصومین(ع) است که دشمنان را  شکست داده است.

وی در خطبه اول به بحث امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و خاطرنشان کرد: سکوت جامعه در برابر گناه، اشاعه فحشاء و منکر، سنگدلی و قساوت قلب، همراه شدن و کمک کردن به گناه، سرمایه‌گذاری در مسیر عصیان و گناه آثار شومی را در پی داشته و همه آن‌ها به دلیل عدم توجه به فریضه امر به معروف و نهی از منکر هستند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده