ساعت: ۰۸:۱۲ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۹ شناسه خبر: 47916

نماینده مردم سیرجان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای مردم روستاهای شهرستان‌های سیرجان و بردسیر یک هزار فقره وام بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در نظر گرفته شده است.

به گزارش “سیرجان خبر”شهباز حسن‌پور در جلسه کارگروه اشتغال استان کرمان در منطقه ویژه اقتصادی سیرجان با انتقاد از عدم تحقق ۵۰ میلیارد ریال سهمیه طرح‌های اشتغالزا در سیرجان اظهار داشت: در سیرجان ۱۱۰ طرح در بخش صنعت و معدن و اصناف، ۸۹ طرح در بخش کشاورزی، دامداری، آبزیان و طیور اجرایی و محقق شده است.

وی افزود: ۵۰ فقره وام برای پنج بخش گلستان، پاریز، زیدآباد، بلورد و مرکزی شهرستان سیرجان برای صنایع دستی و گلیم به تصویب رسیده است.

حسن‌پور عنوان کرد: برای مردم روستاهای شهرستانهای سیرجان و بردسیر یک هزار فقره وام بهسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی در نظر گرفته شده که واجدان شرایط می‌توانند برای دریافت این وام کم بهره به بنیاد مسکن این شهرستان‌ها مراجعه کنند.

نماینده مردم سیرجان در مجلس گفت: با اینکه رتبه اول اشتغال در سطح استان را داریم، اما به دلیل مهاجرپذیری بالای سیرجان هنوز درصد بیکاری این شهرستان ۱۲٫۵ درصد است و در سامانه رصد که سهمیه سیرجان ۲ هزار و ۴۰۰ نفر بوده تاکنون بیش از ۵ هزار و ۸۵۰ نفر ثبت نام کردند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده