ساعت: ۱۰:۵۵ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۱۹ شناسه خبر: 48000

در هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و مسئولین شهرستان، پایگاه امداد و نجات جاده ای گل گهر با نام شهید علی آبیار به بهره برداری رسید.

به گزارش “سیرجان خبر” در هفتمین روز از دهه مبارک فجر با حضور دکتر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر کشور و مسئولین شهرستان، پایگاه امداد و نجات جاده ای گل گهر با نام شهید علی آبیار به بهره برداری رسید.

سید حسین حسینی رئیس جمعیت هلال احمر سیرجان، این پایگاه با زیربنای ۲۵۰ متر مربع و با اعتبار ۱۵ میلیارد ریال از محل اعتبارات عمرانی شهرستان و کمک خیرین در خرید ۳ دستگاه آمبولانس توسط حاج اصغر ایرانمنش، شرکت گهر زمین و جمعیت هلال احمر تاسیس شده است.

دکتر علی اصغر پیوندی در مراسم بهره برداری از پایگاه امداد و نجات شهید آبیار در جاده گل گهر گفت: یکی از اهداف سفر امروز به استان کرمان، افتتاح پایگاه امداد و نجات جاده ای شهید آبیار در مسیر گل گهر سیرجان بود که با توجه به ترانزیت زیادی که از جنوب به این شهرستان وجود دارد و خطراتی که مردم را در این جاده ها تهدید میکند لازم بود یک پایگاه امداد و نجات در محور سیرجان به شیراز تاسیس میکردیم که الحمدالله امروز به بهره برداری رسید.

وی تاکید کرد: با توجه به اتفاقات و حوادثی که در گذشته در این مسیر شاهد بودیم لازم بود نسبت به تاسیس انبار و اقلام امدادی و مرکز فوریتی و پشتیبانی و پاسخگویی مناسب به حوادث هم اقداماتی صورت می گرفت.

وی گفت: این پایگاه نیازمند آمبولانس هم بود که شرکت های منطقه گل گهر و خیرین محترم در این خصوص قبول مسئولیت کردند و امیدواریم با این گونه کمک ها دست به دست هم در مواقع خطر پاسخ مناسبتری به مردم دهیم.

پیوندی در خصوص تاسیس پایگاه امداد هوایی در سیرجان هم گفت: تاسیس پایگاه هوایی محدودیت های فراوانی دارد و استان کرمان با توجه به وسعت زیاد و حادثه خیز بودن نیازمند آن است و در حال حاضر یک پایگاه هوایی را شامل می شود که با توجه به مشکلاتی از جمله بحث اعتبارات باید به کمک دولت و مجلس و خیرین این موضوع را دنبال کنیم و امیدواریم در دور جدید تجهیز و توسعه امداد هوایی، استان کرمان در اولویت این امر قرار گیرد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده