ساعت: ۱۱:۰۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۱/۲۰ شناسه خبر: 48037

جلسه هماهنگی کمیته های ۱۰ گانه ستاد تسهیلات نوروزی( استقبال ، اسکان ، زیباسازی ،همیاری ، بهداشت ، پشتیبانی، حمل و نقل ، سوخت ، گردشگری و حمایت از منابع طبیعی) و برنامه ریزی به منظور استقبال بهتر از مسافران نوروزی برگزار شد.

به گزارش “سیرجان خبر”جلسه  هماهنگی کمیته های ۱۰ گانه ستاد تسهیلات نوروزی( استقبال ، اسکان ، زیباسازی ،همیاری ، بهداشت ، پشتیبانی، حمل و نقل ، سوخت ، گردشگری و حمایت از منابع طبیعی) و برنامه ریزی به منظور استقبال بهتر از مسافران نوروزی برگزار شد.

فرماندار سیرجان موقعیت این شهر را ویژه خواند و گفت: از آنجایی که سیرجان در شاهراه ارتباطی قرار دارد هر ساله پذیرای مهمانان زیادی از سراسر کشور خواهیم بود،لذا بایستی با تلاش و برنامه ریزی مناسب تصویر خوبی به مهمانان نوروزی ۹۷ ارائه بدهیم.

وی افزود: کلیه جلسات مربوط به هماهنگی ستاد تسهیلات نوروزی از جمله ستاد تنظیم بازار ، کارگروه آرد و نان ، کمیته ساماندهی متکدیان و … بایستی برگزار گردیده و کمیته های ۱۰ گانه ستاد نوروزی در جلسه اسفند ماه گزارش عملکرد خود را ارائه دهند.
مکی آبادی تاکید کرد: تمام تلاش ما بر این است شهرستان سیرجان آمادگی لازم برای پذیرش مهمانان نوروزی را کسب کند و استقبال خوبی از افرادی که سیرجان را بای سفر نوروزی خود انتخاب می کنند داشته باشیم.
معاون سیاسی فرماندار با اشاره به اهمیت ساماندهی متکدیان در سطح شهر گفت: هر ساله مسافران زیادی در بوستان های شهر چادر می زنند و وجود متکدیان و معتادان در این اماکن و چهارراه های شهر علاوه بر اینکه چهره ی زشتی به شهرستان می دهد ممکن است برای مسافران نیز مشکلاتی ایجاد کند،از این رو بایستی به ساماندهی این قشر در ایام نوروز توجه ویژه شود.
وی افزود: نماز خانه ها و سرویس های بهداشتی مسیرهای شهرستان نیز بایستی بررسی و نواقص آنها برطرف گردد و مثل سال گذشته آیین اقامه نماز جماعت را در بوستان های سطح شهر خواهیم داشت.
بهاالدینی رفع مشکل جای پارک در مهیا شهر را موضوع مهمی عنوان کرد و گفت: بایستی اقدام اساسی در این خصوص صورت پذیرد تا مسافران نوروزی که برای خرید به این محل مراجعه می کنند با مشکل جای پارک مواجهه نشوند.
معاون عمرانی فرماندار نیز از عدم صدور مجوز حفاری خبر داد و گفت : از ۱۵ اسفند ماه سال جاری به منظور رفاه حال همشهریان برای تردد در خیابان های شهر و انجام کارهای مربوط به ایام نوروز به هیچ وجه مجوز حفاری صادر نمی شود.
وی تاکید کرد: بخشداران و دهیاران بایستی زیباسازی معابر شهرهای طول مسیر مسافران نوروزی را بطور ویژه در دستور کار خود قرار داده و تمهیدات لازم برای اسکان مسافران در این مسیرها اندیشیده شود.
مهندس آرش در خصوص توزیع میوه شب عید افزود: بر اساس مصوبات ستاد تنطیم بازار از اواخر اسفند ماه غرفه های میوه تنظیم بازار به همراه سایر اقلام اساسی از جمله گوشت گرم وارداتی در سطح شهر دایر خواهد شد و ۱۷۰ تن پرتقال و ۷۰ تن سیب درختی برای ایام نوروز در سطح شهر توزیع خواهد شد.
همچنین به منظور تسهیل تردد مسافران نوروزی پل تقاطع سلیمانیه، رفوژ بلوار شاهد ( منطقه ویژه- باسفهر جان) و ورودی جاده شیراز بزودی آماده بهره برداری خواهند گردید.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده