ساعت: ۱۱:۰۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۸ شناسه خبر: 48263

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی سیرجان در نامه سرگشاده‌ای به وزارت علوم تحقیقات و فناوری اعلام کردند: بارها و بارها از سوی تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان اقداماتی در جهت تغییرات اساسی و مهم این دانشگاه صورت گرفته است ولی گویا وزارتخانه شما هیچ ارزشی برای این دانشگاه نیست.

به گزارش “سیرجان خبر” دانشگاه صنعتی سیرجان سالیان دراز است که به‌دلیل مسائل و مشکلات شهره خاص و عام شده است و بارها و بارها از سوی تشکل‌های دانشجویی و دانشجویان اقداماتی در جهت تغییرات اساسی و مهم این دانشگاه صورت گرفته است ولی گویا وزارتخانه شما هیچ ارزشی برای این دانشگاه، ما دانشجویان و یا حتی برخی دیگر از نهادهای ناظر قائل نبوده و نیست و به آنها پاسخی داده نمی‌شود.

ما در سال ۹۵ که اعتراضات و نارضایتی‌ها به اوج خود رسیده بود  شاهد تغییر ریاست دانشگاه بودیم ولی این تغییر فقط در سطح مدیریت دانشگاه بود و علی‌رغم اینکه دو تن از معاونین صلاحیت‌های مندرج در آیین‌نامه جامع مدیریت را نداشتند ، هیچ‌ تغییری در سطح معاونان ایجاد نشد و این یعنی عدم تغییر سیستم و  اینگونه شد که درست زمانی که کشور با فتنه جدید روبه رو بود دوباره همان زخم‌های کهنه سرباز کرد و نداهای اعتراضات و برخی سازماندهی‌ها شکل گرفت که به نتیجه نرسید.

اکنون نیز در حرکت انتحاری مسؤلان با حذف شاخص ‌ای نمرات دوباره این جریانات از سر گرفته شدند و در مقابل بیشتر خواسته‌های به حق دانشجویان سیاست دیکتاتوری را پیش گرفته‌اند.

تلاش‌های بی‌فایده، سیاست‌های غلط و بی‌برنامگی در آموزش دانشگاه حال با این سیاست‌های غلط و نابه‌جا نتیجه‌ای جز دلسردی و ناامیدی از علم در دانشجویان نداشته است که نتیجه آن انصرافی دانشجویان از تحصیل، فرار به بیرون از دانشگاه و اعتیاد شده است.

برخوردهای چکشی و غیرمنطقی آموزش دانشگاه برای سرپوش زدن به نقاط ضعفشان و بی‌توجهی به درخواست‌های دانشجویی باعث عدم پیشرفت دانشگاه شده است همانطور که همگان ناظر نتایج هستیم.

 حال ما از شما خواستاریم موضوعات زیر را رسیدگی کرده و نتیجه بررسی و برخورد با متخلفان را به سمع دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان برسانید:

۱. دلیل تغییر نکردن معاونان دانشگاه بعد از اعتراضات دانشجویی و نداشتن صلاحیت‌های مندرج در آیین‌نامه جامع مدیریت چیست و چه رانتی و یا چه جریاناتی پشت آن هستند؟ عده‌ای برای فرار از قانون و توجیه این تخلف عظیم از نبود فرد جایگزین می‌گوید آیا می‌شود جایی که چند فرد صلاحیت‌دار در آن نیست را دانشگاه نامید؟ آیا طبعیت از قانون واجب شرعی نیست؟ چرا وزارت علوم در این زمینه تاکنون ورود نکرده است؟

 آیا طیف وابسته به یکی از معاونین وزارت علوم و یا فشارهایی از سمت مجلس در آن نقش داشته‌اند؟

۲.  آمارهای کلی آموزش دانشگاه در چه وضعیتی است و چرا آنها را محرمانه می‌خوانند؟ برای مثال از ورودی‌های نود و دو چند درصد با مدرک لیسانس بدون سنوات فارق تحصیل شده‌اند؟

۳. دلایل بسیاری از واگذاری‌ها با توجه به وجود امکانات و وجود نارضایتی بعد از آن در دانشگاه مبهم است لطفاً با پاسخ دهی صحیح مدیران میانی شبه ایجاد درآمدزایی برای بخش خصوصی از طریق امکانات دولتی به قمیت ایجاد نارضایتی عمومی را هرچه زودتر حل کنید.

۴. ابهاماتی که سالیان گذشته و اکنون در خصوص بسیاری از موارد به خصوص مالی و واگذاری‌ها به بخش خصوصی و تخلفات اداری مطرح می‌شد آیا پیگیری شده است؟ اگر تخلفی به خصوص در زمان مدیریت قبلی دانشگاه صورت گرفته بود نحوه برخوردها را شفاف‌سازی کنید.

۵. آیا درخواست دانشجویان در خصوص فرستادن کارگروه و تیم مدیریتی جهت رفع مشکلات به خصوص مشکلات آموزشی که گریبانگیر عمر و آینده دانشجویان شده است را به جان و دل می‌پذیرد؟

۶. آیا صدای اعتراضات دانشجویی به مسؤلان بالادستی رسیده است؟ اگر نه چه جریاناتی پشت پرده سانسور  این فریادها بوده است؟ آیا آنها همچنان به خیانت علیه دانشجویان این دانشگاه ادامه خواهند داد؟ اصلا آیا این نامه نیز به سرنوشت آن فریادها دچار خواهد شد؟

انجمن اسلامی دانشجویان جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سیرجان

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده