ساعت: ۱۱:۲۱ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۱۴ شناسه خبر: 48327

با یاری پزشکان و کمک خیرین «یوسف» و «محمد» دو بیماری که به چاقی مفرط مبتلا بودند از مرگ نجات یافته و اکنون می‌توانند یک زندگی عادی را تجربه کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر”خانواده چشمه نور ۱۱ فرزند داردکه ۴ فرزند آخرشان از چاقی مفرط رنج می‌بردند.

برای کمک به درمان این ۴ بیمار با حضور دو پزشک خیر و مسئولان مؤسسه وفاق سبز علوی کشور برای برطرف شدن مشکلات این خانواده برگزار شد؛ همچنین از خیران برای کمک به درمان دعوت به عمل آمد.

بلافاصله پس از اطلاع رسانی باز هم خیرین دست به دست هم داده و برای درمان این بیماران قدم برداشتند و پزشکان نیز هزینه عمل جراحی را صفر اعلام کردند.

پس از کمک خیران و جمع آوری هزینه‌های بیمارستان صبح روز گذشته «یوسف و عبدالرحمان» توسط یک تیم متخصص تحت عمل جراحی قرار گرفتند تا برای همیشه از دست چاقی خلاص شده و یک زندگی عادی را تجربه کنند.

هانیه و عاطفه نیز به دلیل پایین بودن سن و احتمال بروز عوارض جراحی برای آن‌ها تحت نظر پزشکان متخصص قرار گرفتند تا با یک رژیم غذایی مناسب بتوانند وزن خود را کاهش دهند.

محمد رجایی جراح عمومی و لاپاراسکوپی هر ۴ فرزند این خانواده که در جریان و پیگیر روند درمان آنها بودند، در خصوص بیماری این کودکان و نحوه عمل جراحی گفت:این خانواده دارای ۱۱ فرزند بوده که ۴ نفر آنها به بیماری چاقی درجه سه از نوع کشنده(Morbid Obesity – class III )مبتلا هستند.

وی با اشاره به اینکه چاقی این کودکان از نوع کشنده است، گفت:‌ این چاقی عوارض زیادی برای این افراد داشته و مشکلاتی همچون دیابت، کبد چرب، از کار افتادن کبد و مشکلات زانو برایشان به همراه داشته که باید سریعاً درمان شوند.

وی با اشاره به اینکه چاقی بیماری قرن است، گفت: تنها راه درمان قطعی چاقی برای این افراد درمان متابولیک است که ما در سیرجان یک سال و نیم بوده که این درمان را راه‌اندازی کرده‌ایم و ۱۵۰ مورد جراحی موفقیت‌آمیز در این زمینه داشته‌ایم؛ همچنین این عمل‌های جراحی از روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود.

وی افزود: این افراد علاوه‌ بر درمان قطعی چاقی، با حواشی درمانی نیز مواجه هستند و نیاز به آزمایشات متعدد و آندوسکوپی دارند، لذا درمان آنها یک کار تیمی می‌طلبد.

این پزشک بیان داشت: جراحی چاقی متابولیکی برای افراد بالای ۱۵ سال انجام می‌شود که در واقع برای دو کودک کوچک‌تر فعلاً نمی‌توان این عمل را انجام داد و اگر به رژیم درمانی و مراقبت‌های طبی جواب ندادند، بعداً می‌توان آنها را جراحی کرد.

وی ادامه داد: با کمک خیران دو فرزند پسر این خانواده تحت عمل جراحی اسلیو معده و بای‌پس قرار گرفتند؛ که خوشبختانه عمل آن‌ها با موفقیت انجام شد. هزینه بیمارستان و تهیه وسایل جراحی این عمل به‌طور کامل توسط خیرین پرداخت شد و از آن‌جا که حال عمومی بیماران مساعد است تا ساعاتی دیگر از بیمارستان مرخص خواهند شد.

 

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده