ساعت: ۱۳:۴۳ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۶/۱۲/۲۳ شناسه خبر: 48387

بازار آن رونق دیرینه را ندارد و دلیل آن قیمت نوسانی دلار است که مردم را برای خرید محدود و بازار را سرد کرده و دانه حسرت در دل مردم کاشته است.

به گزارش سرویس اجتماعی“سیرجان خبر”با فرارسیدن بهار طبیعت، مردم شهر هم مانند طبیعت به دنبال نو کردن جامه و ملزومات زندگی خود هستند و حال که زمستان در واپسین روزهایش بسر می برد بازارها هم پذیرای مردمی می شوند که در تکاپوی عید کهن نوروز میراث باستانیان هستند هرچند که بازار آن رونق دیرینه و عید آن گرمای گذشته را ندارد و دلیل اینها قیمت نوسانی دلار است که مردم را برای خرید محدود و بازار را سرد کرده و دانه حسرت در دل مردم کاشته است.
در گفت و گویی که خبرنگار ما از کسبه بازار داشته است و جویای احوالات کسب و کار می شود تنها لبخندی از سر ناراضیتی میزنند و گله میکنند از وضع کاسبی و بی رنگ و بویی عیدواز تفاوت چشمگیر نسبت به پارسال اما هنوز هم امیدوارند که پولی حلال را به خانه ببرند و بهار خوشی را داشته باشند.

اما مردم،مردمی که معتقدند عید تنها برای پولدارن است که خوب و دل انگیز است و برای قشر ضعیف حال خاصی ندارد و تنها رنج است و استرس مردمی که نمیدانند با اندک پول در دست،کدامین وسیله را خریداری کنند و کدام مشکل را حل کنند

یکی از شهروندان در گفت و گو با خبرنگارما اظهار داشت:سال به سال دچار وضع بدتری نسبت به پارسال می شویم و وضعیت اقتصادی بدتری گریبانگیر ملت در سطح ملی می شود.

فرد دیگری در این خصوص بیان داشت: که بازار را اجناسی پر کرده است که از کیفیت دلخواه و مطلوب برخوردار نیستند و تمامی بازار را دیگر کشورها در دست دارند.
وی درادامه گفت:اجناس تولیدی نیز کمیاب شده اند اما بدتر از همه اینها گرانی است که مردم را محدود کرده و از قدرت خرید و شور عید کاسته است.

افرادی هم از امدن بهار احضار خرسندی داشتند و ارزومند بودند که امسال سالی به دور از فجایع رقم بخورد و همه طعم خوشحالی و تازگی بچیشند آرامش را لمس کنند.
گزارش:رعنا لشکری

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده