ساعت: ۱۲:۵۰ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۱/۱۶ شناسه خبر: 48531

شهرداری سیرجان امسال با پایان تعطیلات نوروز تمهیداتی برای رهاسازی ماهی‌های قرمز تزئینی سفره‌های هفت سین شهروندان اندیشیده و مکانی را برای زیست جمعی این ماهی‌ها تدارک دیده است.

به گزارش“سیرجان خبر”شهرداری سیرجان امسال با پایان تعطیلات نوروز تمهیداتی برای رهاسازی ماهی‌های قرمز تزئینی سفره‌های هفت سین شهروندان اندیشیده و مکانی را برای زیست جمعی این ماهی‌ها تدارک دیده است.
هر ساله میلیون‌ها ماهی قرمز در پایان تعطیلات سال نو می‌میرند و این تمهید به منظور فرهنگ‌سازی برای حفظ محیط زیست و جلوگیری از مرگ و میر ماهی‌های قرمز تزیینی اجرا شده است.
در عین حال قرار است امسال برای اولین بار با مشارکت شهروندان تمام ماهی‌های قرمز به استخر شهربازی منتقل و رهاسازی شوند؛ چرا که این ماهی‌ها در شرایط مناسب عمری بیش از ۱۰ سال دارند اما در شرایط زیست تزیینی در سفره‌های هفت سین، عمر متوسط آنها به کمتر از دو هفته کاهش پیدا می‌کند و به همین منظور و برای نجات این ماهی‌های قرمز، شهرداری سیرجان استخر شهربازی را به منظور رهاسازی ماهی قرمز نوروز اختصاص داده و شهروندانی که مایلند می‌توانند نسبت به رهاسازی ماهی قرمز دراستخر شهربازی اقدام کنند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده