ساعت: ۲۰:۱۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۵ شناسه خبر: 48718

رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت:اجتماعی کردن سلامت در پیشگیری از بیماری ها بسیار مهم است و نقش درمان در تامین سلامت ۲۰ درصد و مابقی مربوط به بخش های دیگر از جمله پیشگیری است که آگاهی دادن به مردم می تواند آن ها را در همکاری با مجموعه بهداشت و درمان شهرستان توانا سازد.

به گزارش “سیرجان خبر” رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان در نشست خبری بمناسبت هفته سلامت اظهار داشت:در راه اندازی بیمارستان امام رضا(ع) سعی بر نامگذاری دیگری بود اما به علت جایگزین بودن این بیمارستان، اجازه چنین کاری به ما داده نشد که به منظور حفظ نیت واقفین، به دنبال راه اندازی مجدد بخش هایی از ساختمان های بیمارستان امام رضا (ع) قدیم هستیم.
دکتر غلامعباس محمدی خاطر نشان کرد:هماهنگی های لازم به منظور دریافت یک قطعه زمین انجام شده است و ظرف چند سال آینده دانشکده علوم پزشکی به محل جدید منتقل خواهد شد.
وی گفت:در رشته های تخصصی به جز یکی دو مورد کمبود نداریم و با رایزنی هایی که با معاون وزیر بهداشت انجام شد بزودی برخی پزشکان فوق تخصص از جمله ریه، سوختگی به کادر درمانی دانشکده اضافه خواهد شد که مراجعه بیماران به یزد و کرمان به دلیل کمبود تخصص هایی مثل سرطان، جراحی قلب و… است که ظرف یکی دو سال آینده این مشکل بر طرف خواهد شد.
محمدی در خصوص ایجاد مجمع سلامت در محلات اظهار داشت:یکی از موضوعات بسیار مهم وزارت بهداشت و همچنین دانشکده علوم پزشکی سیرجان، بحث اجتماعی کردن و همه گیر کردن سلامت است که ایجاد مجمع سلامت در محلات و مشارکت مردم در بحث سلامت به این مهم کمک شایانی خواهد کرد.
رئیس دانشکده علوم پزشکی سیرجان در ادامه افزود:اجتماعی کردن سلامت در پیشگیری از بیماری ها بسیار مهم است و نقش درمان در تامین سلامت ۲۰ درصد و مابقی مربوط به بخش های دیگر از جمله پیشگیری است که آگاهی دادن به مردم می تواند آن ها را در همکاری با مجموعه بهداشت و درمان شهرستان توانا سازد که به دنبال اخذ مجوزهای پذیرش دانشجو در رشته پزشکی هستیم که به زودی این امر محقق خواهد شد.
وی در پایان گفت:منابع مالی طرح تحول بیمه سلامت به صورت پایدار درآمده است و به دنبال آن هستیم تا کاری کنیم که بیمار به جز دغدغه بیماری، دغدغه دیگری نداشته باشد که با راه اندازی بیمارستان ۶۴ تختخوابی گل گهر و بیمارستان مجمع خیرین سلامت مشکل کمبود تخت های بیمارستانی در سیرجان مرتفع خواهد شد.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده