ساعت: ۲۰:۳۴ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۲/۱۱ شناسه خبر: 48792

رییس سازمان بهزیستی کشور گفت: طرح غربالگری ژنتیک و جلوگیری از معلول زایی که استان کرمان پایلوت کشور بود امروز به عنوان قانون مصوب شده است و حالت اجرایی دارد و همچنین این استان در زمینه آموزش کارکنان و مراکز جامع خدمات بهزیستی و آموزش کودکان لازم و تعلیم رتبه عملکرد برتر کشور را داراست.

به گزارش سرویس اجتماعی“سیرجان خبر”صبح امروز رییس سازمان بهزیستی کشور با حضور در گلزار شهدای سیرجان و ادای احترام به مقام شامخ شهدا رسما سفر خود به سیرجان را اغاز کرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور پس از آن کلنگ احداث مرکز نگهداری و توانبخشی شبانه روزی معلولین ذهنی دخترانه بهزیستی را که قرار است بصورت خیرساز احداث شود به زمین زد.
وی پس از آن از سالن ورزشی ویژه معلولین بازدید و سپس در جمع کارکنان و مددکاران بهزیستی که در سالن دارالقران اهل ابیت سیرجان برگزار شد گفت : طرح غربالگری ژنتیک و جلوگیری از معلول زایی که استان کرمان پایلوت کشور بود امروز به عنوان قانون مصوب شده است و حالت اجرایی دارد و همچنین این استان در زمینه آموزش کارکنان و مراکز جامع خدمات بهزیستی و آموزش کودکان لازم و تعلیم رتبه عملکرد برتر کشور را داراست.
آقای انوشیروان محسنی بند پی استاندارد سازی فضاهای فیزیکی واحداث مجموع هایی که روند توانبخشی و توانمند سازی معلولین را افزایش می دهد اولویت کاری سازمان بهزیستی کشور عنوان کرد و افزود : در سال ۹۶ مستمری مددجویان سه و چهار دهم افزایش داشته و امسال این افزایش بر اساس ماده ۷۹ قانون برنامه ششم بین ۱۰ تا ۱۴ درصد خواهد بود .
معاون وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان را دارای نیروهای انسای متخصص در پایلوت طرحهه و برنامه های کشوری عنوان کرد و گفت : با غربالگری ژنتیک از معلول زایی جلوگیری می شود و بنا هم داریم اگر تا به حال ۲۵ تا ۳۰ هزار معلول در کشور متولد می شود این طرح جلوگیری از تولد معلولین داشته باشد.
در سفر یک روزه رئیس سازمان بهزیستی کشور وی ابتدا با حضور در گلزار شهدای سیرجان با مقام شامخ شهداء تجدید میثاق و قبور شهدای سیرجان را گلباران کردو سپس کلنگ مرکز توانبخشی و نگهداری دختران معلول بالای ۱۴ سال را موکه با زیربنای مترمربع و هزینه ۳۵ میلیارد ریال توسط خیر و نیکوکار سیرجانی آقای حسین عباسلو ساخته می شودبه زمین و بدینوسیله عملیات اجرایی این مجموعه آغاز شد.
آقای سپس از مجموعه ورزشی توانبخشی و معلولین بهزیستی سیرجان بازدید که این مجموعه با زیربنای ۲۵۰۰ متربع و هزینه ۱۵ میلیارد ریال از اعتبارات دولتی و کمک های مردمی ساخته شده است برای تکمیل و اتمام این مجموعه نیز رئیس بهزیستی استان قول مساعد دا و که تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.
در ادامه محسنی با حضور در کارگروه اشتغال شهرستان بر ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی تاکید کرد و گفت: به دنبال آن هستیم که تمامی مددجویان به خودکفایی رسیده و نیازمند کمک از سوی اداره بهزیستی نباشند

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده