ساعت: ۱۰:۲۷ منتشر شده در مورخ: ۱۳۹۷/۰۳/۲۸ شناسه خبر: 49384

مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان دانشکده علوم پزشکی سیرجان گفت: هر ماه بطور متوسط ۲۰ نفر به این بیماری در سیرجان مبتلا می شوند که آمار قطعا بیشتر از این تعداد است که متاسفانه از مطب ها و آزمایشگاه ها گزارش نمی شود.

به گزارش سرویس اجتماعی “سیرجان خبر” بیماری تب مالت بیماری مشترک انسان و دام است که به بیماری هزار چهره معروف است، زیرا این بیماری با بسیاری از بیماری های دیگر مثل ستون فقرات دیسک کمر و بیماری کلیوی اشتباه گرفته می شود.
مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت:این بیماری در سیرجان مثل سال های گذشته وجود داشته و دارد و هر ماه بطور متوسط ۲۰ نفر به این بیماری مبتلا می شوند که آمار قطعا بیشتر از این تعداد است که متاسفانه از مطب ها و آزمایشگاه ها گزارش نمی شود.
اسدی در ادامه افزود: علائم این بیماری تب،بیحالی،عرق شبانه،درد شدید ستون فقرات و دست و پاها است که این بیماری اگر درمان نشود می تواند تا سال ها در بدن بماند و مرحله برگشت داشته دارد و بهترین راه تشخیص این بیماری یک آزمایش ساده رایت است که اگر میزان تیتر آن بالای ۸۰ باشد می توان فرد را مبتلا نامید.
وی در خصوص راه های انتقال این بیماری گفت:از راههای انتقال این بیماری می توان به مصرف پنیر سنتی که در پوست یا کلو نگهداری می شود و معمولا عشایر برای تولید پنیر از آن استفاده می کنند و شیر را نمی جوشانند و اعتقاد غلطی دارند که شیر نجوشد بهتر پنیرمی شود و این باور درست نیست و باید اصلاح شود و مصرف شیر که به شکل فله از مغازه ها و دامپروری یا جایی دیگر تهیه می گردد و جوشانده نمی شود و یا با دقت و علمی جوشیده نمی شود و طریقه صحیح جوشاندن شیربدین صورت است که بعد از آنکه شیر به نقطه جوش و قل زدن رسید به مدت ۴ دقیقه شیر را بهم بزنیم و تا حرارت نقطه جوش به تمام سطح شیر برسد و کافی است که زیاد جوشیدن باعث گرفتن ته شیر می گردد و بوی خاکستری در شیر ایجاد می شود که تمام خواص و املاح ضروری شیر از بین می رود.
مدیر گروه بیماری های بهداشت و درمان اذعان داشت:استفاده از بستنی سنتی که شیر آن پاستوریزه نشود و خوب نجوشد و اکثر جاهای که دستگاه قیف زن بستنی نصب شده و مغازه بسیاری کوچک است جایی برای گاز و ظروف جوشاندن شیر ندارد و در مسیرهای پر رفت و آمد بازار یا خیابان قرار می دهند که باید به سلامت بستنی شک کرد البته لازم به ذکراست(مغازه‌ای عرصه بستنی و پالوده باسابقه و معروف در سطح شهر فعلا حسب بازدید مکرر همکاران بهداشت محیط و استفاده از شیر پاستوریزه مشکل خاصی ندارند.
اسدی ادامه داد:عامل بیماری تب مالت سایکروفیل است یعنی سرما دوست است و هرچه سرما و سردتر باشد بهتر رشد می کند و گذاشتن پنیر فله محلی در فریزر دردی را درمان نمی کند و عوامل بیماری را از بین نمی برد.
وی در پایان از تمامی همشهریان درخواست کرد که به دلیل فصل گرما و تابستان رعایت بهداشت فردی بخصوص شستن دست ها را جدی بگیرند و هرگز از مصرف موادغذایی و موادی که فوری و بشکل دوره گرد تهیه و بعضا در جمعه بازار و معابر عرضه می گردد جدا خودداری فرمایند.

لینک کوتاه:
نظرات
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده